پولشویی مبالغ سرقتی حادثه بریج Horizon با میسکر Tornado Cash

پولشویی مبالغ سرقتی حادثه بریج Horizon با میسکر Tornado Cash

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از کوین‌تلگراف؛ شواهد نشان می‌دهد که هکر شبکه هارمونی پیشنهاد جایزه یک میلیون دلاری تیم برای بازگشت مبالغ سرقتی از پل Horizon را رد کرده و شروع به انتقال وجوه به میکسر Tornado Cash نموده است.

هکر بریج Horizon روز ۲۸ ژوئن مبالغ سرقتی را از کیف‌پول اصلی خود به سه کیف‌پول دیگر انتقال داد. در حال حاضر دو کیف‌پول اول، پولشویی مبالغ سرقتی را به پایان رساندند و تنها ۱۶٫۳ ETH در کیف‌پول سوم باقی مانده است.

پولشویی مقدار زیاد اتریوم چندین ساعت زمان می‌برد، زیرا میکسر Tornado Cash در هر نوبت تنها ۱۰۰ اتریوم را مخلوط می‌کند. میکسرها یک سرویس حفظ حریم خصوصی هستند که برای از بین بردن ردپای تراکنش‌ها طراحی شده‌اند.

هک بریج Horizon آخرین مورد در لیست رو به رشد بریج‌های بلاکچین است که مورد حمله قرار گرفته‌اند. بزرگترین هک بریج بلاکچین تا این تاریخ، در سال ۲۰۲۱ برای Poly Network اتفاق افتاد. در این حادثه حدود ۶۱۰ میلیون دلار از Poly Network به سرقت رفت که با موفقیت به شبکه بازگردانده شد.

در مجموع، از ابتدای سال ۲۰۲۲ تاکنون، بیش از یک میلیارد دلار از بریج‌های Meter، Wormhole، Ronin و اکنون Horizon به سرقت رفته است.

منبع: Cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا