سیگنال صعودی فدرال رزرو بازار ارزدیجیتال را سبز کرد!

گزارش مجله کوین‌گراف؛ بانک مرکزی ایالات متحده، فدرال رزرو برای اولین بار از سال ۲۰۱۸ نرخ بهره خود را ۰٫۲۵ درصد افزایش داد. احتمالاً در ادامه سال جاری نرخ بهره بار دیگر افزایش خواهد یافت.

پس از اعلام خبر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، بازار ارزدیجیتال ابتدا یک واکنش نزولی داشت که کارشناسان آنرا تقلبی خواندند. پس از نزول موقتی، بازار شروع به آغاز یک روند صعودی کرد.

بسیاری معتقدند که واکنش فدرال رزرو بسیار دیرهنگام بوده و هیچ تاثیری بر تورم ایالات متحده نخواهد داشت. با افزایش بهره بانکها، ممکن است سرمایه‌گذاران بیشتر از قبل به سمت رمزارزها کشیده شوند.

حفظ پس‌انداز در بانک‌ها تنها به معنای از دست دادن قدرت خرید بوده و در نتیجه، ممکن است مردم بیش از قبل بیت‌کوین را به عنوان محافظی در برابر ضررهای بانکداری سنتی بپذیرند. کامرون وینکلووس، یکی از بنیانگذاران Gemini، استدلال می‌کند که بهترین راه برای محافظت از سرمایه خود در برابر افزایش تورم بیت‌کوین است.

طبق گزارش نیوز‌بی‌تی‌سی، جنگ روسیه و اوکراین بار دیگر ارزش و موارد استفاده رمزارزها را به همگان ثابت کرد.  اوکراین توانست با استفاده از مبادلات رمزارز بیش از ۱۰۸ میلیون دلار کمک مالی دریافت کند. طبق گزارشات مردم اوکراین نیز توانستند از رمزارزها به عنوان ابزاری برای ایمن‌سازی سرمایه خود هنگام فرار از کشور استفاده کنند.

علاوه بر جنبه‌های مثبت رمزارزها برای مردم اوکراین، مردم روسیه هم می‌توانند از رمزارزها در مقابل کاهش ارزش روبل روسیه استفاده نمایند. این نمونه‌ها در سراسر جهان می‌توانند به تداوم سناریو صعودی برای بازار رمزارزها منجر شود.

پس از اعلام خبر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، بیت‌کوین در روز گذشته بیش از ۴ درصد افزایش قیمت یافت و اکنون تا نزدیکی سطح ۴۱ هزار دلاری معامله می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا