السالوادور ارزان‌ترین بیت‌کوین را در ۳۶ هزار دلار خرید!

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از کوین‌تلگراف؛ السالوادور اولین کشوری که بیت‌کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت، روز جمعه در پایین‌ترین قیمت این رمزارز برتر در شش ماه گذشته پانزده میلیون دلار بیت‌کوین خریداری کرد.

نائب بوکله رئیس‌جمهور کشور آمریکای مرکزی السالوادور روز جمعه در توئیتر خود اعلام کرد که این کشور توانست در سقوط قیمت دیروز ۴۱۰ بیت‌کوین با قیمت ۳۶,۵۸۵ به ذخایر خود اضافه کند. آخرین سقوط بیت‌کوین به زیر سطح ۳۷,۰۰۰ دلاری در تاریخ ۲۶ جولای ۲۰۲۱ اتفاق افتاده بود.

السالوادور در ۷ سپتامبر ۲۰۲۱ بیت‌کوین را به عنوان ابزاری برای غلبه بر تورم فاجعه‌بار السالوادور پذیرفت. تا به امروز این کشور با خرید در هر کاهش قیمت بیت‌کوین مجموعاً ۱۸۰۱ بیت‌کوین ذخیره کرده است. خرید روز جمعه ارزان‌ترین خرید بیت‌کوین السالوادور محسوب می‌شود.

بیت‌کوین از اواسط جولای ۲۰۲۱ افزایش قیمتی ثابتی را شروع کرد که منجر به ثبت بالاترین رکورد تاریخی ۶۹ دلاری در هفته اول نوامبر شد. اما در سه ماه بعدی شاهد کاهش قیمت شدید بازار بودیم، زیرا سرمایه‌گذاران به خرید رمزارزهای دیگر روی آوردند.

پلتفرم Crypto.com در گزارشی جدید پیش‌بینی کرد که بازار جهان رمزارز تا پایان سال ۲۰۲۲ میزبان یک میلیارد کاربر خواهد بود. این پلتفرم افزایش ماهانه تعداد خریداران رمزارز در جهان را در یک نمودار نشان داد و اعلام کرد که سایر کشورها به تبعیت از السالوادور به سمت پذیرش بیت‌کوین حرکت می‌کنند.

پلتفرم Crypto.com تخمین می‌زند که «اگر الگوی افزایش دارندگان رمزارز در شش ماه پایانی سال ۲۰۲۱، در سال ۲۰۲۲ تکرار شود، تا پایان سال شاهد افزایش دارندگان رمزارز تا یک میلیارد خواهیم بود». این گزارش نتیجه‌گیری می‌کند که با پیروی دیگر کشورها از السالوادور و استقبال بیشتر مردم «ملت‌ها دیگر نمی‌توانند افزایش پذیرش مردم از رمزارزها را نادیده بگیرند.»

منبع: Cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا