دلایل بازار نزولی رمزارز در سال ۲۰۲۲ از زبان مایکل سیلور

دلایل بازار نزولی رمزارز در سال 2022 از زبان مایکل سیلورگزارش مجله کوین‌گراف به نقل از دیلی هادل؛ مایکل سیلور مدیرعامل شرکت میکرواستراتژی و گاو بیت‌کوین، در مصاحبه با بلومبرگ از عواملی که به نظر او باعث رکود بازار رمزارز در سال جدید شده‌اند، نام برد.

مایکل سیلور در مصاحبه با بلومبرگ از دو عامل نام برد که به نظر او در نوسانات سال ۲۰۲۲ نقش زیادی داشتند: «فکر می‌کنم که عوامل زیادی بر بازار موثرند. اگر به کل اکوسیستم رمزارز نگاه کنید، می‌بینید که شک و تردید درباره اقدامات نظارتی بر رمزارزها و استیبل‌کوین‌ها موجب افزایش ترس و اضطراب در بازار شده است.»

از طرف دیگر، صرافی‌های رمزارز زیادی هستند که قابلیت معاملات اهرمی را فراهم می‌کنند. بسیار از توکن‌ها در صرافی‌های مختلف برای وام‌دهی و وثیقه‌گذاری فهرست شده‌اند. با استفاده از این ابزار و  صرافی‌های مبادلات DeFi (امور مالی غیرمتمرکز)، می‌توان با اهرم بیش از ۲۰ برابر معامله کرد. به نظر من این موضوع دومین عامل نوسانات بازار است.»

بیشتر بخوانید: تشریح متاورس از زبان آکادمی بایننس

به عقیده سیلور، در حال حاضر سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین شروعی خوب برای ورود موسسات به بازار رمزارز است. بسیاری از سرمایه‌گذاران مشهور جهان، از جمله بیل میلر بخش بزرگی از سرمایه خود را در رمزارزهای پرچم‌دار سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

«به نظر من در این مرحله مسئله تثبیت قیمت است. من با بسیاری از سرمایه‌داران بزرگ دراینباره صحبت کردم و آنها شاهد رشد بیت‌کوین در سال ۲۰۲۱ بوده‌اند. بسیاری از افراد از سرمایه‌گذاری در دارایی‌ای که می‌تواند در یک سال ۴۰۰ درصد صعود کند می‌ترسند.

اما اگر روند قیمت بیت‌کوین را دنبال کنیم می‌‌بینیم که در حال تثبیت است. سایر مردم نیز شاهداند که سرمایه‌گذاران خوبی مانند بیل میلر، دستگاه‌های نظارتی، سناتورها، نمایندگان کنگره و شرکت‌های عمومی در حال پذیرش بیت‌کوین هستند. این افراد بیت‌کوین را شروعی خوب برای ورود به بازار می‌بینند.»

بیت‌کوین در زمان نگارش این مقاله با قیمت ۳۶,۰۵۰ دلار معامله می‌شود که از بالاترین قیمت ۴۷,۹۷۹ دلار در سال ۲۰۲۲، بیش از ۲۴ درصد فاصله دارد.

منبع: dailyhodl.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا