نظرسنجی؛ بازار ارز دیجیتال تا دهه آینده کنترل کامل اقتصاد جهان را عهده‌دار می‌شود!

صنعت ارزدیجیتال تا دهه آینده کنترل کامل اقتصاد جهان را عهده‌دار می‌شودگزارش مجله کوین‌گراف به نقل از نیوز‌بی‌تی‌سی؛ طبق نظرسنجی منتشر شده توسط Bitstamp، بازار ارز دیجیتال در مسیر تبدیل شدن به یکی از صنایع کلیدی است. این پلتفرم نظرسنجی را با شرکت بیش از ۲۸۰۰۰ شرکت‌کننده، ۵۴۰۰ تصمیم‌گیرنده ارشد سازمانی و ۲۳ سرمایه‌گذار خرد در ۲۳ بازار جهانی انجام داد، تا جریانات صنعت ارزدیجیتال را بررسی کند.

از زمان آغاز به کار، بازار رمزارزها به رکورد تاریخی ارزش کل ۲ تریلیون دلاری دست یافته است. شرکت‌کنندگان نظرسنجی Bitstamp می‌گویند که از رمزارزها برای خرید خواربار، انجام امور خیریه، خرید آنلاین و سایر کارهای روزمره استفاده می‌کنند.

آموزش: آشنایی با Passphrase و کاربردهای آن در امنیت کیف پول رمزارز!

کاربران مبادلات خرد رمزارز معتقدند که این صنعت در مراحل اولیه خود قرار دارد. آن‌ها می‌گویند که ۵ سال بعدی، نقشی حیاتی در آینده صنعت ایفا می‌کند. ۷۵ این افراد فکر می‌کنند که بازار رمزارزها ظرف ۱۰ سال آینده به بازارهای جریان اصلی خواهد پیوست.

شرکت‌کنندگان سازمانی نظرسنجی می‌گویند که صنعت رمزارزها را برای سرمایه‌گذاری به مشتریان خود پیشنهاد می‌کنند. این امر نشانه‌ای دیگر از پتانسیل پیشرفت رمزارزها در آینده است. طبق نظرسنجی، ۶۸ درصد از شرکت‌کنندگان سازمانی فعالانه رمزارزها را به مشتریان خود توصیه می‌کنند و ۶ درصد اعلام کردند که مخالف سرمایه‌گذاری مشتریان در این صنعت هستند.

مشابه کاربران خرد، ۸۲ درصد سازمان‌ها معتقدند که رمزارز در دهه آینده به جریان اصلی وارد می‌شود. طبق نظرسنجی، ۶۲ درصد از سازمان‌ها اعلام کردند که بیش از دو بار در هفته رمزارز معامله می‌کنند و ۵۴ درصد می‌گویند که بیش از ۳۰ درصد سرمایه خود را در رمزارزها سپرده‌گذاری کردند.

بیشتر بخوانید: به طور کلی NFT چیست و چه کاربردهایی دارد؟

جولیان سایر، مدیرعامل Bitstamp در این باره گفت: «پذیرش رمزارزها با سرعت بی سابقه‌ای در حال پیشرفت است. در چند سال گذشته، رمزارزها از فعالیت در حوزه اکوسیستم مالی به یکی از دارایی‌های جریان اصلی سرمایه گذاری تبدیل شدند. به طوری که اکنون بسیاری از بزرگترین بازارهای معاملاتی جهان، پاسخگوی نیازهای ارزدیجیتال کاربران خرد و سازمانی هستند…»

طی سال‌های آینده، با افزایش محبوبیت دارایی‌های دیجیتال، اقتصادهای نوظهور می‌توانند در توسعه آنها نقش حیاتی ایفا کنند. در حال حاضر، کشورهای در حال توسعه مانند نیجریه، برزیل، کلمبیا، آرژانتین، آفریقای جنوبی و … در پذیرش بازار ارز دیجیتال از کشورهای جهان اول پیشی گرفته‌اند.

سرمایه‌گذاران خرد در کشورهای در حال توسعه بیشتر به ارزدیجیتال اعتماد می‌کنند. طبق نظرسنجی، شرکت‌کنندگان این کشورها بیش از ۷۵ درصد، و در کشورهای جهان اول مانند ایالات متحده، اسپانیا و بریتانیا ۵۰ تا ۶۰ درصد مردم به ارزدیجیتال اعتماد دارند.

منبع: NewsBTC.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا