۶۰ درصد انرژی صنعت استخراج بیت‌کوین با انرژی‌های سبز تأمین می‌گردد

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از فورکست.نیوز؛ انجمن استخراج بیت‌کوین، اعلام کرد که طبق آخرین گزارش سه‌ماهه این گروه، مصرف انرژی پایدار صنعت جهانی استخراج بیت‌کوین نسبت به سال قبل افزایش قابل توجهی داشته است. انجمن استخراج بیت‌کوین، گروهی از شرکت‌های داوطلب استخراج ارز دیجیتال است که توسط شرکت Microstrategy حمایت می‌شود.

براساس گزارش منتشر شده در روز دوشنبه، استفاده صنعت استخراج جهانی بیت‌کوین از انرژی‌های پایدار در سه‌ماهه اول سال به ۶۰ درصد رسیده است. در سال گذشته این نرخ ۳۶٫۸ بوده، که رشد سالانه مصرف انرژی پایدار این صنعت را به ۵۹ درصد می‌رساند.

براساس این گزارش، هش‌ریت استخراج بیت‌کوین در سه‌ماهه اول ۲۳ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش یافت. بدین دلیل، با اینکه نرخ بهره استخراج بیت‌کوین ۶۳ درصد افزایش داشته، اما مصرف انرژی این صنعت ۲۵ درصد کاهش یافته است.

انجمن استخراج بیت‌کوین در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دستاوردهای حاصل از فناوری جدید و اتکای بیشتر به منابع انرژی مانند باد و خورشید، استخراج بیت‌کوین را به یکی از پایدارترین صنایع در سطح جهان تبدیل کرد». این انجمن گفت که گزارش سه‌ماهه براساس داده‌های ۵۰ درصد از شبکه جهانی بیت‌کوین تنظیم شده است.

اما یک مقاله که در فوریه در مجله Joule منتشر شد، گزارش انجمن استخراج بیت‌کوین را رد می‌کند. این مقاله نشان می‌دهد که تاثیر زیست محیطی استخراج بیت‌کوین پس از ممنوعیت استخراج رمزارز در چین، بدتر شده است.

منبع: forkast.news

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا