استراتژیست بلومبرگ: رمزارزها در دوران رکود اقتصادی در معرض خطر هستند

مک‌گلون بلومبرگ

به گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از یوتودی، بیت‌کوین و سایر رمزارزها با نوسانات بالای قیمتی شناخته می‌شوند و این نوسانات می‌توانند در طول رکود اقتصادی یک خطر قابل توجه باشند. مایک مک‌گلون، استراتژیست سرشناس بلومبرگ، اخیراً هشدار داده که ایالات متحده ممکن است تا پایان سال با رکود اقتصادی مواجه شود که نتیجتاً می‌تواند پیامدهای منفی برای بیت‌کوین و سایر رمزارزها داشته باشد.

در دوران رکود، بانک‌های مرکزی اغلب پول بیشتری به سیستم تزریق می‌کنند تا اقتصاد را تحریک کنند. درحالی که این رویکرد می‌تواند از جهاتی کمک کند، اما همچنین می‌تواند منجر به مشکلاتی برای دارایی‌های پرریسک و کاهش نرخ بهره نیز شود. مک‌گلون معتقد است که این مسئله می‌تواند تأثیر منفی بر رمزارزها و همچنین سهام‌هایی که اخیراً رشد کرده‌اند، داشته باشد.

پیش بینی مک‌گلون بر اساس رابطه تاریخی بین نقدینگی (مقدار پول موجود در سیستم مالی) و دارایی‌های پرریسک است. او خاطرنشان می‌کند که نقدینگی منفی قابل‌توجهی در پایان نیمه اول سال ۲۰۲۳ وجود داشت که می‌تواند نشانه‌ای از رکود قریب‌الوقوع باشد. این امر چالش‌هایی را برای رمزارزها و سهام‌هایی که عملکرد خوبی داشته‌اند ایجاد خواهد کرد.

جالب‌توجه است که مک‌گلون همچنین مقایسه‌ای بین بیت‌کوین و طلای فیزیکی در طول بحران مالی سال ۲۰۰۸ انجام داد. وی اشاره می‌کند که طلا در ابتدا، قبل از رالی با کاهش قیمت مواجه شد. این اتفاق گویاست که بیت‌کوین به‌طور بالقوه‌ای می‌تواند از الگوی مشابهی در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ پیروی کند. بااین‌حال، توجه به این نکته مهم است که این پیش‌بینی‌ها حدس و گمان هستند و تأثیر شاخص‌های اقتصادی بر قیمت بیت‌کوین هنوز نامشخص است.

علیرغم خطرات احتمالی، بیت‌کوین از نظر تاریخی در مواقع بحران‌های اقتصادی مقاومت خوبی نشان داده‌است. به عنوان مثال، در طول دوران همه‌گیری کووید-۱۹، بیت‌کوین نه تنها از افت اولیه خود بهبود یافت، بلکه به بالاترین سطح تاریخ خود نیز رسید. این تاریخچه نشان می‌دهد که برخی از سرمایه‌گذاران، به ویژه آنهایی که تحمل ریسک بالایی دارند، ممکن است همچنان کاهش قیمت بیت‌کوین را فرصت خوبی برای خرید بپندارند.

در نتیجه، درحالی که نگرانی‌هایی در مورد تأثیر یک رکود بالقوه بر بیت‌کوین و سایر رمزارزها وجود دارد، همچنان آینده نامشخص است. سرمایه‌گذاران باید به‌دقت میزان تحمل ریسک خود را در نظر بگیرند و قبل از هرگونه تصمیم‌گیری، در مورد سرمایه‌گذاری احتمالی خود تحقیقات کاملی انجام دهند.

منبع: u.today

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا