مک‌ویلیامز: باید به بانک‌ها اجازه هولد بیت‌کوین بدهیم!

مک‌ویلیامز: باید به بانک‌ها اجازه هولد بیت‌کوین بدهیم!

ترجمه اختصاصی کوین‌گراف به نقل از دی‌کریپت. یلنا مک‌ویلیامز، رئیس شرکت سپر‌ده‌گذاری بیمه فدرال می‌گوید: هدف وی از تشکیل یک تیم میان‌سازمانی، ایجاد راهی برای نگهداری بیت‌کوین توسط بانک‌ها است.

مک‌ویلیامز، رئیس شرکت سپر‌ده‌گذاری بیمه فدرال (FDIC)، یکی از دستگاه‌های نظارتی مالی ارشد آمریکا است. وی اعتقاد دارد که زمان صدور اجازه‌ی نگهداری ارزهای دیجیتالی توسط بانک‌‌ها برای خود و مشتریان فرا رسیده است.

او در مصاحبه‌ای با رویترز در کنفرانس Money 20/20 در لاس‌وگاس گفت. : «من فکر می‌کنم که ما در حالی که باید مدیریت و کنترل ریسک مناسب در فضای ارزدیجیتال را فراهم می سازیم، باید اجازه‌ ورود بانک‌ها به این فضا را نیز صادر کنیم.»

سخنان یلنا مک‌ویلیامز پس از تشکیل یک تیم میان سازمانی متشکل از کارکنان FDIC، بانک فدرال رزرو و دفتر کنترل ارز (OCC) مطرح شد. هدف این تیم تکمیل و ایجاد مقررات ارزدیجیتال برای بانک‌های ایالات متحده است.

مک‌ویلیامز در این کنفراس گفت: «هدف من در تشکیل این گروه میان‌سازمانی ایجاد مسیری برای نگهبانی، استفاده و وثیقه‌گذاری بانک‌ها از ارزدیجیتال است». او اضافه کرد که این تیم قوانین نگهداری از ارزهای دیجیتال در ترازنامه خود را بازبینی خواهد کرد. کاری که شرکت‌های مانند تسلا و میکرواستراتژی در حال انجام آن هستند.

اقدامات پیشین:

اگر این خبر برایتان آشنا هست، حق دارید. در دوره ریاست جمهوری ترامپ، زیردست او برایان بروکس که سابقاً مدیر ارشد حقوقی Coinbase بود، در جولای ۲۰۲۰ قوانین جدیدی برای بانک ها وضع کرد. این قوانین به بانک‌های فدرال رزرو و شرکت‌های سرمایه‌گذاری اجازه می‌داد به نیابت از مشتریان خود، از دارایی‌های دیجیتالی آنها نگهداری کنند.

بروکس در بیانه خود در تفسیر قوانین جدید آژانس گفته بود: «ما باید مطمئن شویم که بانک‌ها توانایی برآورده کردن نیاز‌های امروزی مشتریان خود را دارند». این جمله روشن می‌کند که بانک‌ها می‌توانند به وظیفه حفاظت از اموال باارزش مشتریان، که امروزه برای ده‌ها میلیون آمریکایی شامل ارزهای دیجیتالی می‌باشد، ادامه دهند.

اما این قوانین در اوایل ماه آوریل که مایکل هسو جانشین بروکس شد، به حالت تعلیق درآمد.

مایکل هسو در ماه می به کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا نوشت و اشاره کرد که این قوانین نیاز به بازبینی دارند: «من بیشتر نگران هستم که این طرح با هماهنگی کامل همه سهامداران انجام نشود.»

هفته گذشته پولیتیکو گزارشی منتشر کرد که کارکنان OCC، پس از شکست کابینه ترامپ در انتخابات اخیر، «بی‌ سر و صدا» تصمیم گرفتند که بانک‌ها اجازه‌ی نگهداری و معامله ارزدیجیتال برای مشتریان خود را دارند. این اقدام منجر شد که یک منشور بانکی موقتی برای استیبل‌کوین Paxos، که برای تسهیل ارائه ارزدیجیتال توسط PayPal ایجاد شده، صادر شود.

سایر بانک‌های سنتی هم لزوماً منتظر صدور مجور نمانده‌اند. در این ماه پنجمین بانک بزرگ آمریکا بانکورپ (Bancorp)، اعلام کرد که در حال آماده‌سازی یک سرویس نگهبانی ارزدیجیتالی برای مدیران سرمایه‌گذاری موسسات مختلف است.

اما قانون‌گذاری برای بانک‌ها، راه را برای اقدامات بیشتر باز خواهد کرد. مک‌ویلیامز در اینباره گفته است: «اگر فعالیتهای ارزدیجیتال را به بانک‌ها نیاوریم، در خارج از بانک‌ها توسعه خواهد یافت».

منبع: decrypt.co

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا