دولت بریتانیا پس از حادثه Terra نظارت بر استیبل‌کوین‌ها را آغاز می‌کند

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از ایندیاتایمز؛ وزارت خزانه‌داری بریتانیا پس از حادثه سقوط Terra تصمیم گرفت که برای استیبل‌کوین‌ها مقررات وضع کند. طبق گزارشات، معاون اول و سخنگوی خزانه‌داری بریتانیا ریشی سوناک روز ۱۴ می این خبر را به رسانه‌ها اعلام نمود.

طبق سخنان Rishi Sunak، طرح خزانه‌داری شامل استیبل‌کوین‌های الگوریتمی نمی‌شود. این طرح استیبل‌کوین‌هایی با پشتیبانی ۱ به ۱ فیات، مانند تتر (USDT) و USD Coin (USDC) را ترجیح می‌دهد.

ایجاد چهارچوب قانونی برای استیبل‌کوین‌ها و صنعت ارزدیجیتال مزایای زیادی برای اقتصاد بریتانیا به همراه خواهد داشت. بدین ترتیب شرکت‌های ارزدیجیتال می‌توانند به روشی قانونی در بریتانیا فعالیت و رشد کنند. با تعیین استانداردهای بالای نظارتی، فناوری‌های ارزدیجیتال می‌توانند به شیوه‌ای امن و قابل اعتماد به پیشرفت خود ادامه دهند.

هدف خزانه‌داری ایجاد جایگزین‌های پیشرفت و ایجاد ثبات پولی در هنگام معرفی علوم کاربردی پولی جدید است. متعاقباً استیبل‌کوین‌های ۱:۱ را انتخاب مناسبی برای کمک به این امر می‌داند.

قانون تنظیم استیبل‌کوین‌ها و شناخت آن‌ها به عنوان وسیله پرداخت، بخشی از لایحه خدمات مالی و بازار خواهد بود که در سخنرانی ملکه در ۱۰ می اعلام شد. دولت به نظارت بر بازار و فضای ارزدیجیتال ادامه داده و در صورت نیاز اقدامات نظارتی بیشتر را اعمال خواهد کرد.

منبع: indiatimes.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا