معرفی ۵ کتاب برتر برای یادگیری تحلیل تکنیکال

معرفی 5 کتاب برتر برای یادگیری تحلیل تکنیکالداشتن منابع جامع در هر حرفه‌ای از ضروریات پیشرفت در آن حوزه تلقی می‌شود. دقیقاً مانند منابع فراوان اساتید ادبیات، فلسفه و غیره که در کتابخانه‌های آنان یافت می‌شود، وجود منابع ناب تحلیل تکنیکال در کتابخانه هر معامله‌گری ضروری است.

امروز قصد داریم سه مورد از کاربردی‌ترین کتاب‌های منتشر شده در حوزه تحلیل تکنیکال را معرفی کنیم. توجه داشته باشید که این کتاب‌ها منبع اصلی اغلب آموزش‌های موجود بوده در سطح جهان تدریس می‌شوند. با ما همراه باشید.

تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه (Technical Analysis of the Financial Markets):

نویسنده: جان مورفی (John J. Murphy)

سال انتشار: ۱۹۹۹

ترجمه فارسی: دارد

کتاب جان مورفی یکی از مراجع اصلی مبانی تحلیل تکنیکال و کاربرد آنها در بازار آتی و سهام است. نسخه دوم کتاب مطابق آخرین پیشرفت‌های فناوری، ابزارهای تکنیکال، شاخص‌ها و … ویراش شده است. خواندن این کتاب برای هر شخص علاقمند به تجزیه و تحلیل رفتارهای بازارهای سرمایه ضرورت دارد.

دایره‌المعارف اندیکاتورهای بازار تکنیکال (The Encyclopedia Of Technical Market Indicators):

نویسنده: رابرت کولبی (Robert Colby)

سال انتشار: ۲۰۰۱

ترجمه فارسی: ندارد

تجزیه و تحلیل فنی ابزار محبوب سرمایه‌گذاران برای سنجش قدرت بازار و پیش‌بینی جهت کوتاه مدت بازار است. اما با تغییر و پیشرفت بازارها، اندیکاتورها و عناصر فنی نیز تغییر کرده‌اند. این کتاب مرجع بی‌نظیر نزدیک به ۱۰۰ اندیکاتور جدید را معرفی و تشریح می‌کند و منبع خوبی برای آگاهی از آخرین تغییرات علم سرمایه‌گذاری است.

دایره‌المعارف الگوهای نموداری (Encyclopedia of Chart Patterns):

نویسنده: توماس بولکوفسکی (Thomas Bulkowski)

سال انتشار: ۲۰۰۷

ترجمه فارسی: دارد

توماس بولکوفسکی در کتاب خود الگوهای کلاسیک بازارها را به همراه الگوهای جدید را آورده است. این کتاب خصوصاً به رفتارهای بازار در زمان‌های مهم، مانند زمان اعلام گزارشات سه‌ماهه شرکت‌ها، ارتقا و کاهش ارزش سهام و … را به شما آموزش می‌دهد.

Google.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا