سولانا، زیر بار حملات DDoS

سولانا، زیر بار حملات DDoS

ترجمه اختصاصی کوین‌گراف به نقل از کریپتوپوتیتو؛ بنا بر گزارش‌ها، بلاکچین سولانا در ساعات اولیه صبح امروز با یک حمله دیگر DDoS مواجه شد. این حادثه برای سولانا سومین اتفاق مشابه در چند ماه گذشته محسوب می‌شود، اما این شبکه در حال حاضر به وضعیت خوبی بازگشته است.

به گفته کالین وو روزنامه‌نگار برجسته چینی، شبکه سولانا امروز ۴ ژانویه مورد حمله قرار گرفت. برای بار دیگر یک هکر از هرزنامه برای حمله به شبکه و مسدود کردن آن استفاده کرد. شبکه پس از چهار ساعت دوباره آنلاین شد. حمله DDoS حمله‌ای است که با ارسال چندین درخواست بیش از ظرفیت شبکه، موجب مسدودیت و یا مانع از کارکرد صحیح آن می‌شود.

هنوز هیچ جزئیاتی توسط پلتفرم سولانا منتشر نشده است. اما چندین کاربر توئیتر نیز اعلام کردند که شبکه سولانا قطع نشده، اما دچار کاهش شدید سرعت شده است. اعضای گروه CryptoCurrency در وبسایت ردیت هم این موضوع را گزارش کردند و ادعا نمودند که «آسیب‌پذیری سیستم سولانا زنگ خطری برای معامله‌گران جدی بازار ارزدیجیتال است.

یکی از کاربران در این پست ردیت نوشت: «سرزنش کردن مهاجمان شبکه کار نادرستی است. بلاکچینی که به خوبی طراحی شده باشد، نباید مورد هجوم قرار گیرد. بلکه قرار است به وظیفه اصلی یعنی تولید بلاک براساس پارامتر‌های شبکه ادامه دهد، نه اینکه به خاطر ارسال هرزنامه توسط مهاجمان دچار آسیب شود.»

منبع: cryptopotato.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا