کیم کارداشیان برای تبلیغ رمزارز جعلی به دادگاه می‌رود

کیم کارداشیان برای تبلیغ رمزارزهای جعلی به دادگاه می‌رود

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از فین‌بالد؛ با افزایش روزافزون تعداد کلاهبرداری‌های در فضای رمزارزها، بلاخره سرمایه‌گذاران تلاش برای به دست گرفتن امور را آغاز کردند.

رایان هوگریچ شهروند ساکن نیویورک و سایر مدعیان علیه کیم کارداشیان، فلوید می‌ودر جونیور و پل پیرس به دلیل تبلیغ اتریوم جعلی «اتریوم مکس» شکایت‌نامه‌ای به دادگاه کالیفرنیا ارائه کردند. این شکایت روز ۷ ژانویه ثبت شد.

سرمایه‌گذاران توکن‌های EMAX را بین ۱۴ می ۲۰۲۱ تا ۲۷ ژوئن ۲۰۲۱ خریداری کردند. در این شکایت آمده است: «متهمان با استفاده از دورنمای جعلی شرکت EMAX و توانایی سرمایه‌گذاران و بکار بردن توکنومیکس مطلوب در توکن‌های EMAX، سود قابل توجهی کسب کردند.»

سازمان‌ ناشناخته صادرکننده توکن جعلی:

در این شکایت‌نامه به غیر از افراد مشهور، از سازمان تجاری ناشناسی که توکن EMAX را صادر کرده نیز شکایت شده است. در شکایت آمده است: «شاکیان قصد دارند با متهم شناختن تبلیغ‌کنندگان این کلاهبرداری، سازمان متهم اصلی را شناسایی کنند.»

رمزارز EMAX در ماه می سال گذشته به بالاترین سطح خود یعنی ۰٫۰۰۰۰۰۰۸۵۴۵ دلار رسید. اما در زمان انتشار با قیمت ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱۹۷ دلار معامله می‌شد که با بالاترین رکورد تاریخی آن ۹۷ درصد فاصله دارد. توکن EMAX اولین بار در ماه ژوئن در استوری اینستاگرام کیم کارداشیان پامپ شد.

افراد مشهور و اینفلوئنسرها در مقایسه با سایر سرمایه‌گذاران بیشتر مورد توجه مردم قرار می‌گیرند. شارلوت پرینسیپاتو، مدیرعامل شرکت اطلاعات جهانی فاش کرد: «۱۹ درصد از خریداران توکن EMAX می‌گویند که در نتیجه استوری کارداشیان این توکن را خریداری کرده‌اند.»

بیشتر بخوانید: بازی‌های بلاکچین چیست؟

در سپتامبر ۲۰۲۱، چارلز راندل رئیس اداره رفتار مالی بریتانیا، کیم کارداشیان را برای پامپ کردن این توکن مورد انتقاد قرار داد. او ادعا کرد: «شاید این اقدام رکورددار بیشترین میزان جذب مخاطب از طریق تبلیغات مالی در تاریخ باشد.»

پاول پیرس بسکتبالیست حرفه‌ای سابق، در یک پست توئیتری در ماه می توکن EMAX را پامپ کرد. او در این پست شبکه ورزشی ESPN را هم مسخره کرده بود. فلوید می‌ودر وقتی به صحنه مسابقه بوکس نمایشی با یوتیبر کلاهبردار لوگان پاول می‌رفت، پیراهنی با مارک اتریوم مکس را به تن داشت.

شاکیان ادعا کردند که متهمان برای کسب سود خود توکن‌های EMAX را به سرمایه‌گذاران پامپ کرده‌اند. هنوز مشخص نیست که آیا این شکایت سرانجامی خواهد داشت یا خیر؟

منبع: finbold.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا