غول پرداخت‌های ایتالیایی Nexi با بانک مرکزی اروپا بر یوروی دیجیتالی کار می‌کند!

غول پرداخت‌های ایتالیایی Nexi با بانک مرکزی اروپا بر یوروی دیجیتالی کار می‌کند!

ترجمه اختصاصی کوین‌گراف به نقل از کریپتو‌نو‌میکز؛ شرکت پرداخت ایتالیایی روز سه‌شنبه اعلام کرد که با بانک مرکزی اروپا (ECB) روی ارزدیجیتال بالقوه بانک کار می‌کند. طی مصاحبه‌ای با CNBC، پائولو برتولوز مدیرعامل Nexi اعلام کرد که این شرکت به بانک مرکزی اروپا طرح پیشنهادی ایجاد ارزدیجیتال مخصوص بانک مرکزی (CBDC) را ارائه داده و اکنون با بانک برای ساخت یوروی دیجیتالی همکاری می‌کند.

برتولوزو در کنفرانس Money 20/20 fintech در آمستردام گفت: «ما با بانک مرکزی اروپا همکاری می‌کنیم و در طراحی یوروی دیجیتالی آینده مشارکت داریم زیرا معتقدیم که وجود این رمزارز باعث تکامل پرداختهای دیجیتالی خواهد شد.»

بانک مرکزی اروپا در ماه جولای کار بر ارزدیجیتال خود را آغاز کرد تا شهروندان و شرکتهای اروپایی «به امن‌ترین شکل پول دسترسی داشته باشند». این بانک به یوروی دیجیتالی به عنوان مکمل سیستم‌ مالی سنتی نگاه می‌کند، و معتقد است یوروی دیجیتالی می‌تواند در کنار پول فیزیکی و وام‌دهی تبلیغاتی کاربرد داشته باشد.

با اینکه بانک مرکزی اروپا در مورد همکاری با Nexi  صحبتی نکرده، اما برتولوزو عنوان کرد که شرکت Nexi در معرفی ارزهای دیجیتالی به بانک مرکزی نقش موثری داشته است. وی گفت: «مطمئناً وضعیت تغییر خواهد کرد زیرا تکنولوژی در حال پیشرفت است.» و «ما با بانک مرکزی درباره نسخه جدید پول نقد صحبت کرده‌ایم. آنها ارزدیجیتال را به این شکل می‌بینند.»

مدیرعامل Nexi به این نکته اشاره کرد که ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین به دلیلی نوسانات شدید نمی‌توانند وظیفه پرداخت‌های برون مرزی را بر عهده بگیرند.

او اضافه کرد: «ارزهای دیجیتالی یک دارایی درجه اول هستند. اما قیمت آنها با اظهارنظرهای چهره‌های سیلیکون ولی روزانه بالا و پایین می‌روند… و برای پرداخت به عکس این موضوع احتیاج داریم. برای یک ارزدیجیتال رایج، قطعی بودن قیمت مهم است.»

جروم پاول: بانک فدرال رزرو بزودی مقاله‌‌ای درباره CBDC (ارزدیجیتال بانک مرکزی) منتشر می‌کند:

بانک‌های مرکزی سراسر جهان در حال بررسی مزایا و معایب ارزهای دیجیتال هستند. این مسئله‌ی همه‌گیر عادات مردم را دستخوش تغییر کرده و موجب کاهش استفاده از پول نقد خواهد شد.

ایالات متحده نیز به این تغییرات توجه دارد و قرار است اولین تحقیقات خود را در این زمینه منتشر کند. روز چهارشنبه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت، که بانک مرکزی «به‌ زودی» مقاله‌ای درباره CBDCها منتشر کند، هرچند که بانک هنوز درباره صدور ارزدیجیتال خود، و شیوه آن تصمیمی نگرفته است.

منبع: cryptoknowmics.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *