چگونه هنگام ترید از زیان جلوگیری کنیم؟

چگونه از حوادث مشابه LUNA در امان باشیم؟

حادثه LUNA برای تمامی کاربران ارزهای دیجیتال و کسانی که مشغول به ترید هستند، شوکه کننده بود. بسیاری افراد که به تازگی رکورد قیمتی آن را جشن گرفته بودند، در یک چشم بهم زدن تمام دارایی خود را از دست دادند!

این فاجعه ابعاد گوناگونی داشت که ساعت‌ها می‌توان درباره‌اش توضیح داد. اما گذشته از دلایل وقوع، تلنگری بود تا با دقت و تحلیل بیشتری به سرمایه‌گذاری در بازار اقدام کنیم. لذا امروز قصد داریم به نکاتی جهت دور ماندن از خطر وقایع مشابه در آینده اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

اجتناب از Pegged Coin‌ها

به طور کلی Pegged Coin‌ها برای ترید در بازارهای غیرمتمرکز طراحی شده‌اند. HODL رمزارزها بر بلاکچین‌هایی به جز اصلی دارایی شما را در معرض خطرات ناشی از حوادث بلاکچین مذکور قرار می‌دهد.

تقسیم تخم‌مرغ‌ها در هنگام ترید

تخم مرغ‌هایتان را در یک ظرف نچینید. تقسیم درست سرمایه در رمزارزهای مختلف باعث می‌شود در صورت بروز حوادث مشابه بخش بزرگتری از دارایی شما در امان باشد.

پذیرش منطقی ضرر ناشی از ترید

شروع ریزش استیبل‌کوین UST به تنهایی ادامه ماجرا را قابل پیش‌بینی کرده بود. کسانی که از اول مقداری ضرر را پذیرفته و خارج شدند، لااقل همه دارایی خود از دست ندادند.

عدم ورود دیر هنگام به پوزیشن

بسیاری از سرمایه‌گذاران LUNA پس از ثبت رکورد قیمتی وارد شدند. این موضوع باعث چند برابر شدن ضررشان از این حادثه شد. درحالی که سرمایه‌گذاران قدیمی‌تر با تصمیم به‌موقع همچنان با سود خارج شدند.

پذیرش ریسک کلی بازار رمزارزها

به طور کلی بازارهای تکنولوژیک و تازه‌نفس ریسک سرمایه‌گذاری بیشتری دارند. این موضوع درباره ارزهای دیجیتال نیز صادق است. اعتماد به تکنولوژی بلاکچین دلیل خوبی برای صرف تمام داشته‌های خود در این بازار نیست.

google.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا