تحقیقات درباره حادثه LUNA؛ SEC تحقیقات خود درباره UST را آغاز کرده است!

تحقیقات درباره حادثه LUNA؛ SEC تحقیقات خود درباره UST را آغاز کرده است!

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از دبلاک‌کریپتو؛ کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تحقیق درباره حادثه سقوط استیبل‌کوین شبکه «ترا» در هفته گذشته را آغاز کرد.

دو وکیل سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به خبرنگار ما اعلام کردند، که SEC فعالانه مشغول بررسی حوادث فضای رمزارزها است و هم‌اکنون بر حادثه سقوط پروتکل Mirror در هفته گذشته تحقیق می‌کند.

سخنگوی SEC در پاسخ به سوالات خبرنگار TheBlock اظهار کرد: «SEC تشکیل یا عدم تشکیل پرونده‌های تحقیقاتی را تائید نمی‌کند». سایر دستگاه‌های نظارتی نیز از اظهارنظر درباره حادثه سقوط Terra UST خودداری کردند.

بیشتر بخوانید: کیف پول سخت افزاری سیف پال مدل SafePal S1 (ویدئو)

وضعیت چهارچوب نظارتی بر استیبل‌کوین‌ها برای مدت طولانی مورد بحث دستگاه‌های نظارتی ایالات متحده است. شخص Do Kwon، بنیانگذار پلتفرم Terra، روز ۲۱ آوریل در توییتر نوشت: «استیبل‌کوین‌ها سهام و اوراق بهادار نیستند و سودآوری ندارند».

اما طبق گفته‌های فیلیپ استاکیس وکیل سابق SEC، موضوع پیچیده‌تر است. وی می‌گوید: «حتی اگر طراحی یک استیبل‌کوین به گونه‌ای باشد که از اجرای قوانین SEC طفره ‌رود، در نهایت به حوزه اختیارات SEC وارد خواهد شد».

استیبل‌کوین‌ها برای حفظ قیمت یک دلاری طراحی می‌شوند و استیبل‌کوینی که ثبات قیمتی خود را از دست بدهد اول از همه برخلاف ادعاهای خود عمل کرده است. به عبارت دیگر، تغییر حقایق و شرایط پیرامون یک دارایی، قوانین SEC را نقض می‌کند.

فراتر از سوالاتی که آیا استیبل‌کوین‌ها اوراق بهادار هستند یا خیر، مسئله نفوذ بین‌المللی SEC است. اعضای جامعه رمزارزها معتقدند که Do Kwon شهروند کره‌جنوبی است و با پرسشگری دستگاه‌های نظارتی ایالات متحده مواجه نخواهد شد. اما SEC هم‌اکنون او را برای فعالیت‌های Terraform و پروتکل Mirror احضار کرد. شاید گذر از مرزهای کشوری برای دستگاه‌های نظارتی ایالات متحده دشوار است، اما غیرممکن نیست.

پیش از این در سپتامبر ۲۰۲۱، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در کنفرانس Messari Mainnet نیویورک، پیش از اینکه Do Kwon به روی صحنه سخنرانی رود، احضاریه او را به وی ارائه کرد. علیرغم بی‌اعتنایی به سیاست‌ها و دستگاه‌های نظارتی آمریکا، Terra UST به دلار آمریکا متصل بوده است.

در ماه دسامبر، وکلای kwon استدلال کردند که «دادگاه آمریکا فاقد صلاحیت قضایی در مورد آقای کوون است، زیرا او مقیم ایالات متحده نیست و فعالیت‌های او ارتباط مستقیمی با آنها ندارد». اما به نظر می‌رسد که این استدلال دیگر صادق نیست.

منبع: Theblockcrypto.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا