آزمایشی بزرگ برای اتریوم؛ تلفیق تست‌نت Ropsten با شبکه اصلی تا ۸ ژوئن!

آزمایشی بزرگ برای اتریوم؛ تلفیق تست‌نت Ropsten با شبکه اصلی تا 8 ژوئن!

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از دی‌کریپت؛ تیم اتریوم در مسیر ارتقای شبکه از مدل «اثبات کار» به «اثبات سهام»، به نقطه عطف دیگری یعنی اجرای شبکه آزمایشی عمومی «راپستن» نزدیک می‌شود. این دوره آزمایشی در ۸ ژوئن اجرا خواهد شد.

ماه گذشته، توسعه‌گرانی که مشغول کار بر مرحله ادغام Ropsten بودند، عملکرد این شبکه را در سایه‌ی یک فورک آزمایش کردند. با این ادغام دوره «اثبات کار» شبکه اتریوم به پایان می‌رسد و انتظار می‌رود که مصرف انرژی بلاکچین اتریوم کاهش یابد.

مدل «اثبات کار» که شامل استفاده از رایانه‌های پیشرفته و پرمصرف برای حل معادلات پیچیده ریاضی می‌شود، در حال حاضر وظیفه تولید توکن‌های جدید ETH و تائید تراکنش‌های شبکه اتریوم را بر عهده دارد. هنگامی که شبکه به مدل «اثبات سهام» تغییر یابد، «ماینرها» با «ولیدیتورها» جایگزین می‌شوند.

علاوه بر کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های شبکه اتریوم، انتظار می‌رود که انتشار توکن‌های جدید ETH تقریباً ۹۰ درصد کاهش یابد. تحلیلگران بازار معتقدند که بدین ترتیب در صورت بالا ماندن تقاضای برای ETH، فشار تورم بر اتریوم کاهش خواهد یافت.

بنیاد اتریوم پاداش‌های باگ‌یابی شبکه را افزایش می‌دهد:

بنیاد اتریوم که خود را برای ارتقای شبکه اصلی آماده می‌کند، همزمان پاداش‌های پیشنهادی برنامه Bug bounty خود را افزایش داده است. شکارچیان باگ‌یابی می‌توانند از یافتن آسیب‌پذیری‌های شبکه اتریوم تا ۲۵۰,۰۰۰ دلار درآمد کسب کنند. حداکثر جایزه اتریوم برای گزارش آسیب‌پذیری‌های به‌روزرسانی‌های موجود در شبکه‌های آزمایشی عمومی. در حال حاضر دو برابر شده و سقف آن را به ۵۰۰۰۰۰ دلار رسیده است.

فردریک آسوانتس توسعه‌گر، روز دوشنبه در یک پست وبلاگ بنیاد اتریوم نوشت: «در حال حاضر تیم‌هایی از کاربران و توسعه‌گران اتریوم مشغول کار بر افزایش دانش و تخصص در دو لایه شبکه هستند». وی در ادامه گفت: «یکپارچه‌سازی برنامه Bounty باعث تسلط بیشتر و هماهنگی زحمات افراد درگیر در پروژه برای شناسایی و کاهش آسیب‌پذیری‌ها خواهد شد».

منبع: Decrypt.co

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا