Doge meme با قیمت چهار میلیون دلار به PleasrDAO فروخته شد!

ترجمه اختصاصی کوین‌گراف به نقل از دیکریپت، خریدار پلیزر دی ای او( PleasrDAO) بود، یک گروه سرمایه‌گذاری که کلکسیون آنها شامل توکن NFT ادوارد اسنودن و تور پروجکت (Tor Project) بود. این حراجی در Zora، یک خانه حراجی آنلاین که توسط بازوی سرمایه‌گذاری کوین‌بیس (Coinbase) تأمین اعتبار می‌شود، برگزار شد.

گفتنی است که PleasrDAO DAO به طور خاص یکDAO یا سازمان خودمختار غیرمتمرکز (نوعی ساختار حاکمیت سازمانی مبتنی بر بلاکچین) است. هر یک از اعضای DAO دارای یک توکن هستند که نمایانگر کسری از خزانه این گروه و حق رأی در تصمیم‌گیری‌های گروهی است (کمی شبیه به سهم‌های حق رأی در یک شرکت سنتی).

سانتیاگو سانتوس (Santiago Santos)، عضو PleasrDAO و شریک شرکت سرمایه‌گذاری رمزنگاری ParaFi Capital، اظهار داشت: «ما آثاری را خریداری می‌کنیم که به اعتقاد ما یادآور فرهنگ دیجیتال و کریپتو هستند. Doge شاید یکی از مهم‌ترین میم‌های فرهنگ اینترنت باشد.»

باید گفت که NFT توکن‌های غیرقابل تعویض هستند: کوین‌هایی که می‌توانند به‌عنوان اثبات مالکیت کالاهای دیجیتال (معمولاً فایل‌هایی مانند JPEG و GIF) به حراج گذاشته شوند. حتی در حالی که بازار کلکسیون‌های رمزنگاری‌شده طی چند ماه گذشته فروکش کرده است، اما فعالیت سرمایه‌گذاران بزرگ ادامه دارد: Sotheby دیروز یک NFT را به قیمت بیش از ۱۷ میلیون دلار فروخت.

عکس‌های ماکرو اوایل سال ۲۰۱۰ همچون Doge به‌عنوان یک مورد استفاده محبوب (و پرسود) از NFT ها ظاهر شدند. توکن‌های “Nyan Cat”، «Overly Attached Girlfriend» و «Disaster Girl» همگی به قیمت صدها هزار دلار به فروش رفتند.

نکته قابل توجه اینکه سنت پیشنهاد کنایه‌آمیزِ «۴ میلیون دلار» برای یک میم در PleasrDAO از بین نرفته و پیشنهاد برنده آنها نشان می‌دهد که آنها خودشان را خیلی جدی نمی‌گیرند. رقم نهایی، ۱،۶۹۶٫۹ ETH، یک شوخی جنسی آشکار است. قیمت‌های «۴۲۰» (عدد وید Weed-!) و «۱۳۳۷» (عامیانه «نخبگان») نیز پیشنهاد شده است.

سانتوس گفت: «عددهای ۶۹، ۴۲۰ و ۱۳۳۷ همه به خودی خود یک میم محسوب می‌شوند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا