شانس اتریوم برای دستیابی به قیمت ۱۱،۰۰۰ دلار تا پایان امسال چقدر است؟

ترجمه اختصاصی کوین‌گراف به نقل از دِنیوزکریپتو؛ تاکنون پیش‌بینی‌های زیادی بر قیمت اتریوم صورت گرفته است. اخیراً سیگنال‌های جدیدی در قیمت این رمزارز مشاهده شده، که می‌توانند نشانه‌ای بر صعودی شدن روند اتریوم باشند.

روز دهم نوامبر، اتریوم رکورد جدید تاریخی در ۴,۸۷۸ دلار ثبت کرد و سپس دچار اصلاح قیمت شد.

به گفته رائول پال، کارشناس سرمایه‌گذاری، نوسانات اخیر قیمت اتریوم دقیقاً مشابه حرکت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۷ است. در دسامبر ۲۰۱۷ بیت‌کوین در عرض یک ماه و نیم، از ۶ هزار دلار به ۱۹ هزار دلار صعود کرد. در این بازه زمانی، بیت‌کوین ۲۳۶ درصد افزایش یافت.

اکنون قیمت اتریوم ۶ هزار دلار نیست. اما از آنجایی که ظاهراً اتریوم از مسیر بیت‌کوین تقلید می‌کند، می‌توانیم از رفتار بیت‌کوین برای تحلیل قیمت اتریوم، و پیش‌بینی صعود آن کمک بگیریم. در اینجا می‌توان دو تکنیک مختلف را در نظر گرفت. اول، رشد ۲۳۶ درصدی را برای مسیر اتریوم تجسم کنیم. دوم، چه اقداماتی برای رسیدن اتریوم به ۱۹ هزار دلار لازم است؟

اتریوم در صورت افزایش ۲۳۶ درصدی از نقطه‌ی فعلی، به ۱۱٫۲ هزار دلار خواهد رسید. کسانی که منتظرند اتریوم به ۱۹ هزار دلار برسد، در اصل انتظار افزایش ۳۴۳ درصدی از اتریوم دارند. تحلیل نمودار نشان می‌دهد که اتریوم قرار نیست بیت‌کوین بعدی باشد، و افزایش ۳۴۳ درصدی برای آن دور از ذهن است. در سه ماه اخیر، اتریوم تنها ۱۷۴ درصد افزایش یافت، بنابراین منطقی این است که تا پایان سال نیز نتواند به چنین هدفی دست یابد.

اهمیت میزان مشارکت سرمایه‌گذاران:

اما با صرف‌نظر از هدف بزرگ ۱۹ هزار دلاری، این امکان وجود دارد که با کمک و افزایش تقاضای سرمایه‌گذاران، اتریوم بتواند به ۱۱ هزار دلار برسد. در حال حاضر ۱۴۲ هزار معامله چشم به هدف ۱۱ هزار دلاری برای اتریوم دوخته‌اند. در صورت عدم بروز مشکل، اتریوم ممکن است به ۱۱ هزار دلار برسد.

البته، جذب سرمایه‌گذاران برای رشد هر پروژه‌ای حیاتی است. در پایان سپتامبر ۲۰۱۷، بیت‌کوین تقریباً ۶۴۶ هزار آدرس فعال داشت. این مقدار تا اوایل ۲۰۱۸ به ۱٫۱۵ میلیون افزایش یافت. اتریوم در پایان ماه سپتامبر امسال، ۴۵۰ هزار آدرس داشته است. اگرچه تعداد آدرسهای اتریوم از بیت‌کوین بیشترند، اما اتریوم تعداد آدرسهای فعال کمتری دارد. اگر قرار باشد اتریوم تا پایان ۲۰۲۱ به ۱۱ هزار دلار برسد، این آمار باید تغییر کنند.

منبع: thenewscrypto.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *