بیت‌کوین سطح ۱۹ هزار دلار را شکست، اتریوم به زیر ۱۰۰۰ دلار سقوط کرد!

بیت‌کوین سطح 19 هزار دلار را شکست، اتریوم به زیر 1000 دلار سقوط کرد!

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از دی‌کریپت؛ با سقوط اتریوم و بیت‌کوین به زیر سطوح حمایتی کلیدی، بازار ارزدیجیتال تعطیلات آخر هفته را با پایین ترین قیمت آغاز می‌کند.

براساس داده‌های کوین‌مارکت‌کپ؛ اتریوم با یک لغزش در صبح روز شنبه به زیر سطح حمایت کلیدی ۱۰۰۰ دلار سقوط کرد و بیت کوین تا ۱۸,۹۰۵ دلار کاهش یافت. اتریوم در کمتر از دو ساعت از ۱,۰۷۶ دلار به ۹۸۶ دلار سقوط کرد.

بیت کوین در این روز نزدیک به ۱۰ درصد کاهش یافت و در زمان انتشارحرکت خود را به زیر سطح ۲۰,۰۰۰ دلار ادامه می‌دهد. آخرین باری که بیت کوین در محدوده ۱۹,۰۰۰ دلار قرار داشت، دسامبر سال ۲۰۲۰ بود. آن زمان، بیت‌کوین به دلیل مقررات پیشنهادی ایالات متحده در مورد استیبل‌کوین‌ها، با یک جهش به ۱۹،۴۵۰ دلار رسید.

در حال حاضر اتریوم و بیت‌کوین در پایین‌ترین سطوح حمایتی قرار دارند. در صورت شکست این سطوح حمایتی، به لیکوئید شدن بازار منجر خواهد شد که به نوبه خود قیمت‌ها را حتی بیشتر کاهش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: راه‌های سود بردن در بازار نزولی ارزهای دیجیتال

حتی مهم‌تر از آن، بیت‌کوین امروز به زیر بالاترین رقم دسامبر ۲۰۱۷ خود یعنی ۱۹,۸۳۴ دلار سقوط کرد. بیت کوین هرگز در بازارهای نزولی قبلی کمتر از این سطح نزول نکرده بود.

اتریوم برای اولین بار در ژانویه ۲۰۱۸ قیمت ۱۰۰۰ دلاری را تجربه کرد و تا ژانویه سال گذشته توانست خود را در بالای این سطح نگه دارد.

سرمایه گذاران و تحلیلگران بازار در تلاشند تا پایین‌ترین قیمت رمزارزهای برتر بازار در این دوره‌ی نزولی را پیش‌بینی کنند. سام کالاهان، تحلیلگر Swan Bitcoin، گفته است که بیت‌کوین می‌تواند تا ۱۳۸۰۰ دلار کاهش یابد که نشان دهنده افت بیش از ۸۰ درصدی نسبت به بالاترین قیمت تاریخ است. همین اتفاق در دسامبر ۲۰۱۸ رخ داد، زمانی که بیت کوین تقریباً به ۳۰۰۰ دلار سقوط کرد.

ارزش کل بازار ارزدیجیتال در حال حاضر حدود ۸۳۵ میلیارد دلار است که در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۷ درصد کاهش یافته است.

ارزش کل فعلی بازار ارزدیجیتال با اوج تاریخی آن در ۳ تریلیون دلار فاصله زیادی دارد. قیمت بیت کوین در آن زمان ۶۶,۳۶۲ دلار و اتریوم ۴,۷۸۲ دلار بود.

منبع: decrypt.co

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا