بانک مرکزی روسیه روبل دیجیتال را تا ۲۰۲۴ راه‌اندازی می‌کند!

بانک مرکزی روسیه تا 2024 روبل دیجیتال را راه‌اندازی می‌کند!

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از نیوز.بیت‌کوین؛ بانک مرکزی روسیه در سندی که اولویت‌های سیاست‌های پولی این سازمان تا سال ۲۰۲۵ را مشخص می‌نمود، اعلام کرد که تا دو سال آینده روبل دیجیتال را راه‌اندازی می‌کند.

بانک مرکزی روسیه (CBR) اخیرا پیش‌نویس سندی را منتشر کرد که نشان می‌دهد که یکی از اهداف کلیدی برای دستگاه‌های نظارتی این کشور معرفی نسخه دیجیتالی ارز ملی روبل (CBDC) است. این سند اظهار می‌کند: «در سال ۲۰۲۴، بانک روسیه تدریجاً همه موسسات مالی اعتباری را به پلتفرم CBDC روبل متصل خواهد کرد و تعداد گزینه‌های پرداخت و مبادلات را با استفاده از قراردادهای هوشمند افزایش خواهد داد.

پیش‌بینی می‌شود CBDC روبل دارای ویژگی‌هایی مانند آفلاین بودن و اتصال به سازمان‌های مالی غیربانکی و صرافی‌ها داشته باشد.

بانک مرکزی روسیه تاکید کرد که اتخاذ رویکرد مرحله‌ای برای معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به فعالان بازار اجازه می‌دهد تا با شرایط جدید سازگار شوند. این بانک همچنین خاطرنشان کرد که در صورت لزوم ممکن است محدودیت‌های خاصی بر CBDC روبل اعمال شود. مانند محدود کردن سقف ذخیره این ارز یا تعیین سقف مقدار ارز قابل انتقال در هر تراکنش.

بانک مرکزی توضیح داد که CBDC روبل دارای خاصیت‌های روبل اصلی است و اجازه ذخیره این ارز بصورت دیجیتالی را به کاربران می‌دهد. روسیه برای روبل دیجیتالی سودی در نظر نگرفته است.

منبع: news.bitcoin.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا