۱۶.۸ بیت‌کوین بابت خطای اپ‌استور مایکروسافت سرقت شد!

Hacker who is hacking Ledgerبه گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از کوین‌تلگراف؛ حدود ۶۰۰,۰۰۰ دلار بیت‌کوین از افرادی که یک ورژن جعلی Ledger Live را از اپ‌استور مایکروسافت دانلود کرده بودند به سرقت رفت. محقق بازار رمزارزها ZachXBT، کلاهبرداری به نام «Ledger Live Web3» را شناسایی کرد که کاربران را فریب می‌دهد تا فکر کنند برنامه واقعی «Ledger Live» را دریافت می‌کنند. این برنامه درواقع برای ذخیره ایمن انواع رمزارزها استفاده می‌شود.

کلاهبردار تقریباً ۱۶٫۸ بیت کوین از طریق ۳۸ تراکنش با آدرس کیف‌پول «bc1q…y64q» دریافت کرده‌است. حدود ۱۱۵,۲۰۰ دلار در دو تراکنش از کیف‌پول کلاهبرداران منتقل شده و مجموعاً ۴۷۳,۸۰۰ دلار معادل ۱۳٫۵ بیت‌کوین برای آنها باقی مانده‌است.

این اپلیکیشن تقلبی در ۵ نوامبر کشف شد و اکثر تراکنش‌ها بعد از ۲ نوامبر اتفاق افتاد که بیشترین انتقال آن ۸۱,۲۰۰ دلار در ۴ نوامبر بود.

بیشتر بخوانید: هکرها در دهه گذشته بیش از ١١ میلیارد دلار از صرافی‌های متمرکز سرقت کرده‌اند!

مهم است توجه داشته باشید که یک برنامه جعلی Ledger Live در اوایل اکتبر در اپ‌استور مایکروسافت ظاهر شد. ZachXBT پیام‌هایی از قربانیان دریافت کرده و پیشنهاد کرده که مایکروسافت باید مسئول اجازه دادن به برنامه جعلی در اپ‌استور خود باشد.

این اولین بار نیست که یک ورژن جعلی Ledger Live در اپ‌استور مایکروسافت ظاهر می‌شود، با توجه به هشدارهای قبلی از حساب پشتیبانی رسمی لجر، تاکید می‌کنند که امن‌ترین راه برای دانلود Ledger Live از طریق وب‌سایت رسمی آن ledger.com است.

کوین‌تلگراف همچنین برای بررسی بیشتر ابعاد ماجرا با مایکروسافت نیز تماس گرفتهواست، اما تاکنون هیچ پاسخی دریافت نکرده‌است.

منبع: cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا