۵ زبان برنامه‌نویسی مناسب برای توسعه بلاکچین

پشت صحنه تمامی زیبایی‌های بلاکچین و ارزهای دیجیتال، کدهای بیشماری نهفته است. از کارکرد شبکه بیت‌کوین گرفته تا قراردادهای هوشمند و بازی‌های بلاکچینی، همه و همه با زحمت برنامه‌نویسان این عرصه به ثمر نشسته‌اند. در این مطلب سعی کردیم کمی به این بخش کمتر دیده شده اشاره کرده و پیشنهاداتی برای علاقمندان جوان برنامه نویسی بلاکچین مطرح کنیم. با ما همراه باشید.

۵- PHP

این زبان نسبتاً قدیمی در سال ۱۹۹۵ متولد شد و در زمینه‌های گوناگونی من‌جمله وب، از آن بهره گرفته شد. اما همچنان یکی از زبان‌های محبوب برای اپلیکیشن‌های بلاکچین محسوب می‌شود.

۴- JavaScript

به عنوان یک زبان همه فن حریف که برای توسعه هرچیزی، از بازی‌ها گرفته تا انواع اپلیکیشن‌ها کاربرد دارد. همچنین یکی از گزینه‌های مهم برای برنامه‌های بلاکچین در سطح گستره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۳- Python

این زبان نه چندان جدید ولی قدرتمند، تاکنون به طور گسترده‌ای برای dApp ها و قراردادهای هوشمند مورد استفاده قرار گرفته است. از نمونه‌های قدرتمند به‌کارگیری پایتون می‌توان به Hyperledger و NEO اشاره کرد.

۲- Java

جاوا، زبان رسمی توسعه آندروید است و اغلب برای توسعه Backend پروژه‌ها توصیه می‌شود. با این حال از این زبان برای توسعه انواع dAppها بارها استفاده شده است. از دلایل محبوبیت این زبان می‌توان به نزدیکی سینتکس‌های آن به خانواده زبان‌های C اشاره کرد.

۱- Solidity

شاید بتوان Solidity را اولین و مهم‌ترین زبان برای یادگیری معرفی کرد. این زبان توسط گوین وود، مغز متفکر پولکادات توسعه داده شده و به طور گسترده در فضا و برنامه نویسی بلاکچین کاربرد دارد.

منبع: Google.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا