مونرو

رمزارز مونرو MONERO / XMR

مونرو چیست

رمزارز مونرو ، رمزارزی بسیار امن، خصوصی و دارای تراکنش هایی کاملاً غیر قابل رهگیری است که از سیستم رمزنگاری به خصوصی برای تحقق این امر استفاده می کند. در دنیای خالی از حریم خصوصی این روزها، دلیل به وجود آمدن یک ارز با چنین خصوصیاتی را می توان به خوبی درک کرد. همچنین لازم به ذکر است که مونرو از الگوریتم اجماع اثبات کار استفاده می کند و دقیقاً مثل بیت کوین، قابل به استخراج است.

جامعه بزرگ مونرو، بر سه اصل اساسی استوار است:

امنیت: کاربران باید بتوانند تراکنش های خود را بدون نگرانی از هرگونه خطا یا حمله به سرانجام برسانند.

حریم خصوصی: این رمزارز برای حریم شخصی کاربرانش اهمیت زیادی قائل است. آن ها معتقدند که اطلاعات تراکنش کابران، فارغ از دلیل آن باید کاملاً محرمانه باقی بماند.

تمرکز زدایی: جامعه مونرو همانند بیت کوین در تلاش برای تمرکز زدایی در بالاترین سطح ممکن است

تاریخچه مونرو

مونرو از کجا آغاز شد

مونرو در واقع  هارد فورکی از بایت کوین است. در پی شایعاتی که بایت کوین را به کوین های از پیش استخراج شده (Pre-Mined) متهم می کرد، این انشعاب صورت گرفت. این زنجیره نخست با نام بیت مونرو شروع به فعالیت کرد و سپس به مونرو تغییر نام داد. مونرو در لغت به معنی پول است که از زبان اسپرانتو گرفته شده است.

این پروژه متن باز (Open Source) است و توسط یک گروه هفت نفره اداره می شود. طبق اصل محرمانگی پروژه، پنج نفر از این افراد گمنام مانده و فقط دو تن از این آنان با نام های دیوید لاتاپی و ریکاردو اسپاگنی هویت خود را فاش کرده اند. علاوه بر این افراد، تا کنون بیش از ۴۵۰ نفر در بخش هایی از این پروژه مشارکت داشته اند. جالب است بدانید که اخیراً شایعاتی مبنی بر احتمال حضور ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین، در بین این افراد زیاد شنیده می شود.

مشخصات فنی مونرو

نام: مونرو Monero

علامت اختصاری: XMR

رتبه: ۱۶ ام

ارزش بازار: ۱،۱۵۴،۶۲۵،۶۱۴ دلار

تعداد کوین های در گردش: ۱۷،۵۹۳،۶۹۱ عدد

تعداد کل کوین های موجود: ۱۷،۵۹۳،۶۹۱ عدپ

بیشترین حجم ذخیره شده: نا مشخص

بالاترین قیمت از زمان پیدایش: ۴۹۵.۸۴ دلار

پایین ترین قیمت از زمان پیدایش: ۰.۰۲۱۲۹۶۷ دلار

قیمت لحظه ای چارت

صفحه اختصاصی در Coinmarketcap

دکمه بازگشت به بالا