استیک اتریوم در بایننس

استیک اتریوم در بایننس

دیروز نخستین ورژن نسخه دوم اتریوم با موفقیت آپدیت شد. بخش بروزرسانی شده شبکه اتریوم به ورژن دوم، با اتکا به اثبات سهام فعالیت کرده در حالی که بخش های هنوز قدیمی آن، همچنان به اثبات کار متکی اند. طبعاً با شروع اثبات سهام بسیاری از کاربران در فکر استیک اتریوم دو خواهند بود، اما نکته حائز اهمیت دشواری پروسه استیک حتی برای بسیاری از کاربران حرفه ایست که به لطف صرافی بایننس، این امر به سادگی قابل انجام شده است. برای آشنایی با پروسه استیک اتریوم در بایننس با ما همراه باشید.

در مقالات گذشته نحوه استیکینگ در بایننس را به طور کامل آموزش دادیم. این آموزش مخصوص سایر توکن های پشتیبانی شده توسط صزافی بایننس می باشد. درمورد اتریوم ۲ این جریان کمی متفاوت است.

نحوه استیک اتریوم در بایننس

گذشته از مزایا و بهره استیک اتریوم در بایننس، نخست لازم است با نحوه شروع این فرآیند آشنا شوید:

۱- وارد حساب کاربری بایننس خود شده و با ورود به آدرس زیر، روی دکمه Stake Now کلیک کنید.

آدرس صفحه: https://www.binance.com/en/cftoken

نکته: قبل از ورود به صفحه مورد نظر از روشن بودن ابزار تغییر آی پی خود اطمینان حاصل کنید.

۲- در صفحه پیش رو در فیلد Stake amount مقدار مورد نظر خود برای استیک اتریوم وارد کنید. دقت کنید مقدار وارد شده می باشد با اتر محاسبه شود نه دلار! سپس روی دکمه Confirm کلیک کنید.

کار تمام شد! در کمال تعجب شما با تنها همین مراحل استیک اتریوم را آغاز کردید. دقت داشته باشید که با شروع این پروسه، صرافی بایننس دقیقاً برابر با مقدار استیک اتریوم کاربر، توکنی با علامت اختصاری BETH به وی واریز خواهد کرد. این واریز احتمالاً به ژانویه ۲۰۲۱ موکول خواهد شد، اما در همین لحظه هم می توانید این پروسه رو شروع کرده و از سود استیک اتریوم تا لااقل یک ماه آینده بهره‌مند شوید.

از فواید استیک اتریوم در بایننس

حال که با نحوه استیک اتریوم در بایننس آشنا شدید به بررسی نقاط قوت و فواید این کار می پردازیم:

عدم نیاز به دانش خاصی:

دقیقاً مانند Baker های شبکه تزوس، برای استیک اتریوم نیز نیاز به دانش خاص خود برای برپا کردن Validator Node وجود داشته که به لطف صرافی بایننس این مشکل حل شده است.

 نیاز به سرمایه کمتر:

برای شروع استیک اتریوم به صورت مستقل لازم است هر سرمایه گذار ۳۲ واحد اتر سپرده گذاری کند، چیزی حدود ۴۸۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان در لحظه نگارش این مقاله! قاعدتاً این حداقل سرمایه دست بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد را از این بازار ارزشمند کوتاه خواهد کرد. اما صرافی بایننس با جمع آوری همین سرمایه های خرد و رساندن آنان به حداقل مبلغ مورد نیاز، این مشکل را نیز بطرف کرده است.

 نقدینگی سرمایه های استیک شده:

در صورت استیک اتریوم به صورت مستقل، سرمایه گذار به وجوه استیک شده خود تا پایان کل مراحل و شروع گام بعدی دسترسی نخواهد داشت. این به این معناست که در صورت نیاز ضروری به سرمایه خود، هیچ راهی برای پس گرفتن آن تا پایان قرارداد وجود ندارد. اما در مقابل بایننس به همان میزان اتری که استیک کرده اید، توکنی با نام BETH برای شما شارژ کرده و وعده های درباره اجازه ترید این این توکن در آینده نزدیک نیز داده است!

 مقدار پاداش دریافتی:

مقدار پاداش دریافتی از بابت استیک اتریوم بسته به مقداری اتر استیک شده می تواند بین ۵ الی ۲۰ درصد متغیر باشد. گذشته از توانایی صرافی بایننس در جمع آوری سرمایه و طبعاً بالا بردن بازدهی، این صرافی همچنین در بیانیه ای اعلام کرده که برای مدتی محدود تا ۱۶ دسامبر سال جاری، پاداش دو برابر پرداخت خواهد کرد! این پاداش به این صورت است که به همان مقدار سود واریزی به کاربر، BNB رایگان نیز تعلق خواهد گرفت که سپردن این روند به صرافی بایننس را بیش از پیش با ارزش خواهد کرد.

نکته مهم: علیرغم تمام مزایای نامبرده با توجه به خطراتی مانند حمله هکرها و محدودیت های تحریمی علیه کشور عزیزمان، نگهداری سرمایه در صرافی های ارز دیجیتال دارای خطراتی نیز خواهد بود. لذا «مجله کوین گراف» به شما عزیزان توصیه می کند از سرمایه گذاری کل دارایی خود در این صرافی ها جداً خودداری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا