راه‌اندازی نسخه آزمایشی پول ملی الکتریکی اوکراین بر بلاکچین Stellar!

راه‌اندازی نسخه آزمایشی پول ملی الکتریکی اوکراین بر بلاکچین Stellar!

ترجمه اختصاصی کوین‌گراف به نقل از کریپتوگلوب؛ بانک مرکزی اوکراین قرار است که نسخه آزمایشی پول الکتریکی ملی جدید را با استفاده از بلاکچین استلار راه‌اندازی کند.

طبق بیانیه مطبوعاتی، شرکت FinTech firm Bitt با بانک تجاری اوکراین TASCOMBANK، بر پروژه آزمایشی ایجاد نسخه الکترونیکی پول ملی اوکراین «hryvnia» (UAH) بر بلاکچین Stellar همکاری خواهد کرد. این پروژه توسط بانک ملی اوکراین نظارت می شود و از حمایت وزارت تحول دیجیتال این کشور برخوردار است.

بلاکچین باز استلار که با تمرکز بر صدور دارایی‌های دیجیتالی طراحی شده، برای چنین پروژه‌هایی مناسب است. بلاکچین استلار به صادرکنندگان دارایی، مانند TASCOMBANK. کنترل زیادی برای تنظیم پیکربندی دارایی می دهد و در عین حال قابلیت همکاری و انعطاف‌پذیری یک لجر باز را حفظ می‌کند.

الکساندر بورنیاکوف، معاون وزیر تحول دیجیتال اوکراین می گوید: «این پروژه آزمایشی تبدیل به مثالی در صدور پول الکترونیکی ملی خواهد شد و گام کلیدی بعدی برای پیشبرد نوآوری در پرداخت و زیرساخت‌های مالی در اوکراین است.»

بر اساس بیانیه مطبوعاتی، هدف این پروژه «تولید آزمایشی صدور پول الکترونیکی در یک بلاک چین باز با قابلیت کنترل دارایی برای ناشران» است. بانک TASCOMBANK، هریونای الکترونیکی نظارت شده را مبتنی بر بلاکچین Stellar ساخته و آزمایش کرده و در سیستم مدیریت ارز‌دیجیتال (DCMS) شرکت Brittمستقر خواهد شد. DCMS شرکت Britt دارای یک شبکه اصلی تراکنش مالی، یک سیستم صدور ایمن و یک سیستم مدیریت عملیات ارزدیجیتال است.

رئیس بانک اوکراینی TASCOMBANK در اینباره گفت: «با توجه به رشد سریع تأثیر دارایی‌های دیجیتالی بر زندگی روزمره و چشم انداز اقتصادی ما. استفاده از مزایای فناوری بلاکچین و محصولات جدید مرتبط، به عنوان بخشی از استراتژی بانک ضروری است.»

منبع: Cryptoglobe.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا