ممنوعیت دوباره بیت‌کوین در چین؛ رکوردی دیگر در راه است؟

ترجمه اختصاصی کوین‌گراف به نقل از کوین تلگراف؛ بیت‌کوین در تاریخ ۲۴ سپتامبر به قعر سقوط کرد تا بار دیگر حمایت ۴۰ هزار دلاری خود را به چالش بکشد. تحلیلگران معتقداند که گرد و غبار اخیر بازار ارزدیجیتال در نتیجه هیاهوی ممنوعیت چین اتفاق افتاده است.

نشانه‌های گاوی بودن بیت‌کوین؟

داده‌ها نشان می‌‌‌دهند که بیت‌کوین به پایین‌ترین قیمت اخیر ۴۰,۶۹۰ دلار در Bitstamp رسیده و در قیمت روزانه خود کاهش ۸ درصدی داشته است.

خبر افزایش ممنوعیت ارزدیجیتال در چین باعث وحشت دارندگان بیت‌کوین شد. اما این خبر در حقیقت همان تکرار خبرهای محدودیت بانک‌ مردمی چین در چهار سال گذشته است.

در سپتامبر ۲۰۱۷، اولین اعلامیه ممنوعیت بیت‌کوین توسط چین باعث نزول قیمت بیت‌کوین شد، اما ظرف چند هفته قیمت به سطح قبلی خود برگشت و کمتر از سه ماه بعد به بالاترین سطح یعنی ۲۰ هزار دلار رسید.

با اینکه این خبر وحشت زیادی در بازار ایجاد کرد، اما حقیقت از چشم سرمایه‌گذاران بلندمدت و رسانه‌های عمومی دور نماند.

جان ساتوشی ویک (@JohnSatoshiWick) تحلیلگر بازار ۲۴ سپتامبر در توئیتر خود نوشت: «همین اتفاق در سپتامبر ۲۰۱۷ رخ داد. چین اعلام کرد که بیت‌کوین را ممنوع کرده، و باعث کاهش ۳۰ درصدی قیمت آن شد. اما بیت‌کوین طی چند هفته بهبود یافت و سپس در دسامبر همان سال به بالاترین سطح خود رسید.»

اما به عقیده تحلیلگر Rekt Capital، فروش اخیر بخاطر بی‌تجربگی تازه‌واردان بازار ارزدیجیتال است.»

وی در توئیتر خود نوشت: «سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت‌کوین در جریان تکرار اخبار ممنوعیت چین هستند. اما سرمایه‌گذاران جدیدتر، که دانش و تجربه کمتری دارند، تحت‌تاثیر این اخبار قرار می‌گیرند.»

به عقیده Rekt Capital «فروش از روی ترس دلیل سقوط اخیر شده است.»

سقوط به حمایت ۳۸ هزار دلار بیت‌کوین نرسید.

با این وجود سقوط اخیر، روند صعودی بیت‌کوین و حتی دستاوردهای راه‌اندازی شبکه Lightning را از بین برد.

به نگاهی به بازار اسپات، واضحاً می‌بینیم که فروش اخیر تاثیر چندانی بر حمایت بیت‌کوین نزاشته، اما هنوز حمایت در زیر ۴۰ هزار دلار قرار دارد.

در عین حال حداقل قیمت بسته شده‌‌ی محبوب برای ماه سپتامبر بیت‌کوین، هنوز روی ۴۳ هزار دلار قرار دارد.

منبع: cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا