کره شمالی با ۱٫۵ میلیارد دلار کلاهبرداری پیشتاز جرایم ارز دیجیتال در جهان است!

کره شمالی ارز دیجیتال

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از فین‌بالد؛ تحقیقات نشان می‌دهد که کشور کره شمالی با ارتش ۷,۰۰۰ نفری از مجرمین سایبری، از نظر تعداد جرایم ارز دیجیتال رتبه اول جهان را در اختیار دارد.

براساس گزارش رتبه‌بندی جرایم ارزدیجیتال در سراسر جهان که توسط Coincub در ۲۷ ژوئن منتشر شد، بیش از ۱۵ مورد جرم ارز دیجیتال در کره شمالی ثبت شده است که درآمد حاصل از این جرایم حداقل ۱٫۵۹ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

ایالات متحده آمریکا به دلیل بزرگی اقتصاد ارزدیجیتال خود در جایگاه دوم قرار دارد. ۱۴ مورد از جرایم ارزدیجیتال ردیابی شده در ایالات متحده اتفاق افتاده است که کل درآمد آن بیش از ۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

کشور روسیه به دلیل تعداد بالای باج افزارهایی که دارد، در رتبه سوم جهان قرار گرفته است. ریشه‌‌‌های بدافزارهای مشهوری مانند Conti، REvil، Ryuk و Netwalker همگی به این کشور بازمی‌گردانند. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که کرملین با باندهای سازمان‌یافته مجرمان رایانه‌ای مدارا می‌کند.

کره شمالی با 1.5 میلیارد دلار کلاهبرداری پیشتاز جرایم ارز دیجیتال در جهان است!

چین از نظر جرایم ارزدیجیتال در رتبه چهارم قرار دارد و این به دلیل مقیاس بزرگ جرایم آن، هک صرافی‌های ارزدیجیتال و طرح‌های پونزی است. علاوه بر این، چین سودآورترین کشور برای کلاهبرداری است و ۱۸ درصد از مجموع جرایم ارزدیجیتال در سراسر جهان را به خود اختصاص می‌دهد.

بریتانیا به دلیل تعداد بالای حملات سایبری و طرح های کلاهبرداری که در داخل مرزهایش انجام می‌شود، در رتبه پنجم این فهرست قرار دارد.

پنج کشور باقی مانده در لیست جرایم ارزدیجیتال به ترتیب ژاپن، هنگ کنگ، کانادا، جزایر ویرجین بریتانیا، و سیشل هستند.

منبع: finbold.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا