معرفی ۶ معیار کلیدی برای تشخیص قدرت یک بلاکچین

معرفی معیارهای کلیدی برای تشخیص قدرت یک شبکه بلاکچینی

رمزارزها از بلاکچین‌های غیرمتمرکز برای ثبت رکوردی تغییرناپذیر از تراکنش‌ها استفاده می‌کنند. مانند سایر اختراعات بشری، معیار های دقیقی برای تعیین عملکرد یک بلاکچین وجود دارند. این معیارها در مقایسه بلاکچین‌های مختلف به ما کمک می‌کنند تا بهترین شبکه را برای نیازهای خود انتخاب کنیم.

ما در این مطلب ۶ معیار کلیدی برای سنجش قدرت یک بلاکچین را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

۱- معیار «تراکنش بر ثانیه» بلاکچین

یکی از مهم‌ترین معیارهای تشخیص قدرت یک بلاکچین، تعداد تراکنش‌هایی که شبکه در یک ثانیه (TPS) پردازش می‌کند. TPS برای شناسایی مقیاس‌پذیری و توان پردازش داده‌های یک بلاکچین استفاده می‌شود. البته TPS بالا لزوماً به معنای توان عملیاتی زیاد نیست و فاکتورهای دیگری نیز در قدرت یک بلاکچین تاثیرگذار هستند.

۲- معیار «تأخیر تراکنش» بلاکچین

تأخیر تراکنش مدت زمان بین ارسال یک تراکنش خاص به یک بلاکچین، تا تایید یا رد شدن آن است. این معیار کلیدی به مقایسه توان پردازش بلاکچین‌ها کمک می‌کند و یک معیار حیاتی در تعیین قدرت یک شبکه به شمار می‌آید.

۳- توان عملیاتی تراکنش‌‌ها

توان عملیاتی تراکنش‌ زمان مورد نیاز برای افزودن سوابق معتبر به بلوک‌ها است. توان عملیاتی تراکنش‌های‌ یک بلاکچین از تقسیم تعداد کل سوابق اضافه شده به بلاک‌ها بر زمان کل برحسب ثانیه بدست می‌آید.

۴- مصرف انرژی شبکه

اگرچه مصرف انرژی به طور مستقیم یک شاخص عملکرد شبکه نیست، اما با توجه به کمبود انرژی در سراسر جهان مصرف انرژی اهمیت زیادی دارد. مقدار انرژی مصرفی بلاکچین‌ها به مکانیسم اجماع مورد استفاده آنها بستگی دارد.

۵- تعداد ولیدیتورها

ولیدیتورها کسانی هستند که تراکنش‌های را در ازای دریافت پاداش تایید می‌کنند. هرچه تعداد ولیدیتورهای یک بلاکچین بیشتر باشد، عملکرد آن بهتر است.

۶- زمان بلاک

زمان بلاک، مدت زمان تولید یک بلاک در یک شبکه بلاکچینی است. این معیار زمان مورد نیاز ولیدیتورها یا ماینرهای شبکه برای تأیید تراکنش‌های یک بلوک را تعیین می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا