چگونه بلاکچین باعث تحول بازی‌های کامپیوتری خواهد شد؟

گردآوری مجله کوین‌گراف؛ سابقاً علاقمندان بازی‌های کامپیوتری مجبور بودند برای انجام بازی و خرید ابزارهای درون-بازی که هیچ ارزشی در جهان واقعی ندارند، سرمایه خود را در بازی‌ها خرج کنند. ابزارها و اقلام‌های بازی جز ارزش بصری و کارایی آنها در خود بازی، مزیت و ارزش دیگری در جهان واقعی ندارند. وقتی بازی جدیدی منتشر می‌شود، گیمرها بار دیگر همان روند را در فضای ایزوله‌ی دیگری تکرار می‌کنند و دارایی‌های بازی قبلی را جای می‌گذارند.

اما ادغام «صنعت گیمینگ» و «فناوری بلاکچین» همه‌چیز را تغییر می‌دهد. فناوری بلاکچین راه و روش بازیهای ویدئویی را با ویژگی‌های مختلف خود مانند مالکیت NFTها، ایجاد اکوسیستم‌های حقیقی درون بازی و اثبات عدالت تغییر خواهد داد.

مالکیت واقعی دیجیتالی با فناوری NFT:

صنعت گیمینگ سالانه صدها میلیارد دلار درآمد دارد، که بخش زیادی از آن را تراکنش‌های خرد درون-بازی‌ تشکیل می‌دهند. ظهور فناوری NFT (توکن‌های غیرمثلی) موجب تحول این روش سنتی شده است.

در نتیجه، بازیکنان دیگر مجبور نیستند برای اقلامی که فقط در یک حساب کاربری ایزوله درون-بازی وجود دارند، پول خود را دور بریزند. در عوض این آیتم ها به کیف‌پول شخصی هر کاربر منتقل می‌شوند.

مالکیت بر اقلام درون-بازی:

با این روش بازیکنان می‌توانند اقلام بازی خود را از بازار آزاد خریداری کرده و در مدتی که مشغول آن بازی هستند از آن استفاده کنند. پس از اینکه یک بازی تمام شد آنها می‌توانند اقلام خود را در بازار آزاد به ارزش واقعی بفروشند. دیگر دارایی‌های به دست آمده از یک بازی فقط در یک فضای ایزوله ذخیره نمی‌شوند. این اقلام می‌توانند هر زمان و طبق میل کاربر، از بازی خارج شده و تبدیل به پول نقد شوند. بدین ترتیب بازیکنان برای صرف زمان خود و به نسبت رشد یک پروژه در طی زمان می‌توانند درآمد کسب کنند.

مدل کسب درآمد P2E:

مدل کسب و کار Play-to-Earn (بازی برای کسب درآمد) جدیدترین پیشرفت در صنعت گیمینگ است. این مدل کسب و کار جدید، مفهوم اقتصاد باز را در فضای مجازی ایجاد کرده و مزایای مالی یک پروژه را میان همه بازیکنان، که با مشارکت در جهان بازی به ارزش آن می افزایند، تقسیم می‌کنند. با استفاده از مدل P2E می‌توان الگوهای اقتصادی پروژ‌ه‌های فناوری تکنولوژی را تغییر داده و بازیکنان را در پیشرفت و سود یک شرکت سهیم نمود.

برای درک بهتر مدل کسب و کار P2E، بیایید به توصیف اجمالی Axie Infinty که این مدل پیروی می‌کند بپردازیم. بازیکنان شخصیت‌های حیوانات خانگی که NFT هستند را جمع‌آوری کرده و پرورش می‌دهند، که می‌توان از آنها برای تولید حیوانات جدید استفاده کرد. NFTهای حیوانات جدید، ممکن است ویژگی‌های بهتری داشته یا از نوع کمیاب‌تر باشند. بازیکنان می‌توانند آنها را در بازار آزاد بفروشند و یا از آنها در مسابقات، برای به دست آوردن توکن‌های AXS و SLP استفاده کنند. نهایتاً همه اقلام به دست آمده از بازی می‌توانند در صرافی‌های بزرگ به فروش گذاشته شوند.

بیشتر بخوانید: دلیل ابتذال بیش از حد بازار NFT چیست؟!

به طور خلاصه بلاکچین نهایتاً مفهوم «اثبات عدالت» را در صنعت گیمینگ ممکن ساخته است. همه‌ اقدامات یک پروژه از ابتدا تا انتها در بلاکچین ذخیره شده و همگان می‌توانند از صحت وعده‌های توسعه‌گران مطلع شوند. به عنوان مثال، اگر توسعه‌گران ادعا کنند که تعداد NFTهای بازی فقط ۱۰۰ عدد است، بازیکنان می‌توانند درستی این حرف را در بلاکچین بررسی کنند.

ماهیت «منبع باز» بلاکچین موجب شفافیت فضای مجازی برای همگان خواهد شد. توسعه‌گران با استفاده از بلاکچین می‌توانند فرصت‌های جدید اقتصادی جدید برای علاقمندان پدید آورند. بدین ترتیب مردم نیز از سرمایه‌گذاری‌های خود مطمئن خواند شد.

پیش از انتخاب یک پروژه، به ویژگی‌ها و تناسب آنها با شرایط خود دقت کنید. سرمایه‌گذاری اولیه در بازی‌های بلاکچینی فقط در دراز مدت مفید خواهد بود. به یاد داشته باشید که همیشه پیش از سرمایه‌گذاری تحقیق کنید.

منابع:

  1. playtoearn.online
  2. altcoinbuzz.io

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا