در پلتفرم OpenSea توکن‌های غیرمثلی زیادی با موضوع هیتلر وجود دارند!

در پلتفرم OpenSea توکن‌های غیرمثلی زیادی با موضوع هیتلر وجود دارند!

ترجمه اختصاصی کوین‌گراف به نقل از کریپتونومیکز؛ بزرگترین بازار مبادلات NFT جهان OpenSea، توکن‌های غیرمثلی در جهت ستایش نازی‌ها دارد!

در میان استارت‌‌آپ‌های آمریکایی، OpenSea با ارزش ۱٫۵ میلیارد دلار، بزرگترین پلتفرم تجارت NFT است. NFTها یا توکن‌های غیرمثلی، آثار هنری دیجیتالی هستند که می‌توان آنها را با استفاده از رمزارزها خریداری کرد.

در ایالات متحده برخی از NFTها تا میلیون‌ها دلار فروخته می‌شوند. این محصولات دیجیتالی در بلاکچین نگهداری می‌شوند. بلاکچین یک دفترکل دیجیتالی است که همه‌ی تراکنشها در آن ثبت شده و برای عموم در دسترس است.

به گزارش نشریه Vice، در بین محصولات NFT پلتفرم OpenSea، تعداد زیادی NFT با موضوع آدولف هیتلر وجود دارد.

خبرگزاری Vice، برای دریافت اطلاعات بیشتر با OpenSea تماس گرفت، اما پاسخی دریافت نکرد. ضوابط و قوانین پلتفرم OpenSea می‌گوید که «خدمات این سایت، ارائه طیف وسیعی از محتوای بحث‌برانگیز است.»

با این حال، قوانین این پلتفرم بیان می‌کند که «محتواهای در جهت ترویج نفرت یا خشونت علیه دیگران» حذف خواهند شد. در قوانین OpenSea آمده است: «OpenSea گسترده‌ترین دارایی‌های موجود را با تشویق به اعتماد و احترام، و مطابق قانون در اختیار شما قرار می‌دهد.»

این اولین بار نیست که سایت‌های خرید آنلاین به دلیل ارائه اجناس و خدمات با موضوع نازی‌ها، مورد انتقاد قرار می‌گیرند.

در گذشته، غول‌های تجارت الکتریکی مانند آمازون و eBay به دلیل فروش عتیقه‌جات و اقلام مربوط به نازی‌ها، با انتقادات جدی مواجه شدند.

منبع: cryptoknowmics.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا