یک سال زندگی با بیت‌کوین؛ موفقیت پذیرش قانونی بیت‌کوین در السالوادور

یک سال زندگی با بیت‌کوین؛ موفقیت پذیرش قانونی بیت‌کوین در السالوادور

گزارش مجله کوین‌گراف؛ امروز اولین سالگرد پذیرش بیت‌کوین به عنوان ارز قانونی توسط اولین کشور جهان، السالوادور است. با وجود بعضی کاستی‌ها، نمی‌توان انکار کرد که این کشور در دوازده ماه گذشته رشد باورنکردنی را تجربه کرده است. در این مقاله قصد داریم با بررسی جوانب مختلف تاثیر پذیرش بیت‌کوین بر این کشور، صحت شایعات را بررسی کنیم.

اول از همه بیایید با بررسی وضعیت السالوادور قبل از پذیرش بیت کوین شروع کنیم. حقیقت این است پذیرش بیت‌کوین در السالوادور صرفاً برای بقای اقتصادی انجام گرفت. پیش از این، السالوادور وضعیت خوبی نداشت و بسیاری حتی اسم آن را نشنیده بودند. مردم السالوادور که از فساد سیاسی، خشونت باندها و اخاذی، کمبود فرصت‌های شغلی خسته بودند، تصمیم گرفتند به نایب بوکله و ایده‌های نوگرایانه‌اش رای دهند.

بیشتر بخوانید: استراتژی میانگین هزینه دلار؛ بررسی سودآوری DCA در سرمایه‌گذاری بیت‌کوین

با نگاهی به شاخص‌های اقتصادی مختلف این کشور می‌توان به نتایج دقیق‌تری رسید. نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور، از ابتدا بر تاثیر پذیرش بیت‌کوین بر صنعت گردشگری اشاره داشت. اما با وجود ارزیابی مثبت سازمان جهانی گردشگری، نمی‌توان از تاثیر همه‌گیری کووید-۱۹ بر این صنعت چشم‌پوشی کرد.

اما بررسی آماری شاخص‌های اقتصادی السالوادور، تاثیر رمزارزها بر اقتصاد یک کشور را به روشنی نشان می‌دهند:

– افزایش ۳۰ درصدی گردشگری

– افزایش ۱۰٫۳ درصدی تولید ناخالص داخلی

– افزایش ۱۹٫۵ درصدی صادرات

– افزایش ۳٫۳ درصدی حواله‌های مالی خانوادگی

– افزایش ۷۰٫۲ درصدی حواله‌های سرمایه‌گذاری

– افزایش ۴٫۳ درصد حجم فعالیت‌های اقتصادی

– یکی از سریع‌ترین کشورهایی که از عواقب همه‌گیری کووید-۱۹ خارج شد.

– یکی از پایین ترین نرخ‌های تورم در منطقه

– کاهش نرخ‌ مهاجرت به ایالات متحده در منطقه

در سال ۲۰۱۷ که نایب بوکله، از پذیرش بیت‌کوین صحبت کرد، تا آن زمان بسیاری از مردم سالوادور حتی نام آن را نشنیده بودند. غیرقابل انکار است که شروع عرضه اولیه بیت‌کوین در السالوادور با کیف‌پول دولتی Chivo ایده چندان مناسبی نبود. بسیاری هنوز با فناوری نوظهور رمزارزها آشنایی ندارند.

بیت‌کوین امکانات مختلفی در اختیار مردم می‌گذارد و السالوادور متوجه شده است که برای بهبود وضعیت مردم  جلوگیری از تداوم مهاجرت‌ها، ابتدا باید در کشور امنیت اقتصادی ایجاد کند. به گفته بوکله، تا لحظه نگارش این مقاله، ۱۹۰ روز بدون قتل در السالوادور گزارش شده است که این کشور را از خطرناک ترین کشور جهان به یکی از امن‌ترین کشورهای آمریکای لاتین تبدیل می‌کند.

منبع: bitcoinmagazine.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا