سرقت ۱۵ میلیون دلار اتریوم از کاربران صرافی Crypto.com

گزارش مجله کوین‌گراف؛ طبق گزارشات صرافی رمزارز Crypto.com، برجسته‌ترین بانک رمزارز در آسیا و اقیانوسیه هک شد و حساب‌های بخشی از مشتریان در معرض خطر قرار گرفت.

صرافی Crypto.com روز گذشته در توئیتر خود هک شدن پلتفرم خود را اعلام نمود: «تعداد کمی از کاربران فعالیت‌های مشکوکی را در حساب‌های خود گزارش کردند. تیم ما در حال بررسی است و به‌زودی برداشت‌ها را متوقف خواهیم کرد. همه وجوه کاربران امن است.

اما برخلاف ادعای این شرکت، بسیاری از کاربران در توئیتر اعلام کردند که بین ۲ تا ۵ اتریوم آنها دزدیده شد. سپس شرکت امنیت بلاکچین PeckShield در توئیتر جزئیات سرقت را همراه با عکسی از ردیاب بلاکچین Etherscan به اشتراک گذاشت: «ضرر شرکت Crypto.com حدود ۱۵ میلیون دلار با حداقل ۴٫۶ هزار ETH محاسبه می‌شود. نیمی از این سرقت از طریق سرویس اختلاط توکن‌های اتریوم Tornado Cash پول‌شویی شده‌اند.»

کریس مارشالک مدیرعامل شرکت نیز در توئیتر نوشت که سرمایه هیچکدام از مشتریان از دست نرفته است. او اضافه کرد که تیم شرکت در پاسخ به این حمله زیرساخت‌های صرافی را تقویت نمود. صرافی همچنان در حال انجام تحقیقات داخلی در مورد این حادثه امنیتی است.

بیشتر بخوانید: بازی بلاکچینی چیست؟

یکی از کاربران توئیتر در اعتراض به اقدامات این صرافی نوشت: «آنها در توئیتر می‌نویسند که همه وجوه امن است و اوضاع به حال عادی بازگشته. اما به میزان سرقت اشاره نکرده و اطلاعاتی درباره آنچه اتفاق افتاده ارائه ندادند. از PeckShield برای ارائه این اطلاعات ممنون هستیم!»

بسیاری معتقدند که هک و کلاهبرداری در فضای DeFi بیداد می‌کند. اما هنوز مشخص نیست که چگونه یک صرافی متمرکز در چنین مقیاس بزرگی قربانی این حمله شده است. مارشالک قول داده که به محض تکمیل تحقیقات، اطلاعات کامل حادثه را منتشر خواهد کرد.

در اوایل این ماه، مت دیمون بازیگر آمریکایی برای بازی در تبلیغ Crypto.com مورد انتقاد قرار گرفت. بسیاری این تبلیغ را چندش‌آور خواندند. در ماه نوامبر سال گذشته، این شرکت مستقر در سنگاپور حق نامگذاری مرکز استیپلز در مرکز شهر لس‌آنجلس را به قیمت ۷۰۰ میلیون دلار خریداری کرد.

منابع:

u.today

beincrypto.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا