بریتانیا نظارت بر DeFi را آغاز می‌کند

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از دبلاک‌‌کریپتو؛ به گزارش بلومبرگ امروز دولت بریتانیا تبلیغات رمزارزها و صنعت مالی غیرمتمرکز را در چهارچوب قوانین نظارتی این کشور قرار داد.

در یک بیانیه مطبوعاتی، وزارت دارایی بریتانیا اعلام کرد که این دولت «به حمایت از نوآوری در دارایی‌های رمزنگاری تمایل دارد» و قرار است پتانسیل برخی از محصولات DeFi مانند استیبل‌کوین‌ها را به عنوان ابزار پرداختی کارآمد بررسی کند.

این اقدام، تبلیغات و بازاریابی رمزارزها را در محدوده قوانین تبلیغات مالی قرار می‌دهد. یعنی از این پس ارتقای دارایی‌های رمزنگاری واجد شرایط قوانین اداره رفتار مالی (FCA) بوده و با استانداردهای تبلیغات مالی برای سرمایه‌گذاری، سهام و محصولات بیمه مطابقت خواهد داشت.

دولت بریتانیا از سال ۲۰۱۸ تاکنون مشغول وضع قوانین نظارتی بر رمزارزها است. در لایحه جدید بریتانیا طیف وسیعی از مشکلات و نگرانی‌های پیرامون کسب‌ و کارهای رمزنگاری، از جمله تعریف دولت از رمزارزها، اجرای دوره گذار و رویکرد پیشنهادی برای آینده در نظر گرفته شده است.

تعریف این لایحه از رمزارزها، چندین ویژگی یک دارایی رمزنگاری را در بر می‌گیرد. این ویژگی‌ها شامل قابلیت تعویض و مبادله آنها است. در این تعریف پول‌های الکتریکی و ارزهای ملی از دسته رمزارزها جدا دانسته شده‌اند.

منبع: theblockcrypto.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا