کلمبیا امکان ثبت ملی زمین در بلاکچین XRP را راه‌اندازی کرد!

کلمبیا امکان ثبت ملی زمین در بلاکچین XRP را راه‌اندازی کرد!

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از زی‌کریپت؛ دولت کلمبیا آماده بهره‌برداری از فناوری بلاکچین XRP است. شرکت نرم‌افزاری و بلاکچین Peersyst Technology، شریک Ripple، اعلام کرد که اولین ثبت ملی زمین جهان در کلمبیا و با استفاده از XRP Ledger (XRPL) برای بیش از ۵۰ میلیون کلمبیایی راه‌اندازی شده است.

این پروژه توسط آژانس ملی زمین کلمبیا و با استفاده از فناوری XRP Stamp اجرا گردید. XRP Stamp یک ابتکار مبتنی بر بلاکچین است که امکان بررسی و تأیید پرونده‌ها و سوابق دیجیتال در XRP Ledger (XRPL) را فراهم می‌کند. برای تائید اصالت هر پرونده کد QR مخصوص به آن در نظر گرفته می‌شود.

کشور آمریکای لاتین کلمبیا برخلاف سایر همتاهای خود مانند آرژانتین، برزیل و السالوادور، تازه وارد تکنولوژی بلاکچین شده است. این کشور به تازگی لایحه‌ی تنظیم بازار ارزدیجیتال را تصویب کرد.

لایحه ارزدیجیتال کلمبیا که در اوایل ماه گذشته توسط کنگره تصویب شد، نحوه عملکرد صرافی‌های ارزدیجیتال در این کشور را برای محافظت از شهروندان مشخص می‌کند. این لایحه هنوز در مراحل ابتدایی است و انتظار می‌رود سه تبصره دیگر قبل از تصویب به آن اضافه شود.

تا به امروز، نبود مقررات مناسی بر رمزارزها، کلمبیایی‌ها را از سرمایه‌گذاری در این بازار منصرف نکرده است. براساس داده های Triple-A، در سال ۲۰۲۱ ۶٫۱ درصد از جمعیت کلمبیا صاحب رمزارز بوده و ۸۰ درصد کلمبیایی‌ها در نظرسنجی انجام شده به ارزهای دیجیتال علاقه نشان دادند.

منبع: zycrypto.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا