هزینه گس اتریوم به پایین‌ترین حد ۱۹ ماه گذشته رسید!

هزینه گس اتریوم به پایین‌ترین حد در 19 ماه گذشته رسید!

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از نیوز.بیت‌کوین؛ کارمزد گس اتریوم از ابتدای می امسال روند کاهش خود را آغاز کرد و روز شنبه، ۲ ژوئن، به پایین‌ترین سطح خود از نوامبر ۲۰۲۰ و به رقم ۰٫۰۰۱۶ اتر (۱٫۶۷ دلار) رسید.

براساس داده‌های ردیاب اتریوم etherscan.io، در حال حاضر بالاترین هزینه کارمزد شبکه اتریوم برای تراکنش‌های با الویت بالا به ۳۲ gwei یا ۰٫۶۹ دلار رسیده است. براساس اطلاعات این ردیاب، در زمان نگارش مقاله، هزینه هر فروش بازار انفتی Opensea در حدود ۵٫۰۵ دلار، هزینه هر معامله صرافی Uniswap حدود ۶٫۱۰ دلار و هزینه ارسال یک توکن ERC20 مانند تتر ۱٫۷۹ دلاراست.

مانند بیت‌کوین، هزینه‌های گس اتریوم پاداش ولیدیتورهای شبکه برای تائید انتقالات است. در روزهای اول راه‌اندازی شبکه اتریوم، در روزهای اولیه، هزینه‌های گس ناچیز بود. از آگوست ۲۰۱۵ تا جولای ۲۰۱۶، میانگین هزینه برای هر انتقال شبکه اتریوم کمتر از یک پنی ایالات متحده محاسبه می‌شد. پس از آن هزینه‌ها در روند افزایشی قرار گرفت و در ۱۲ می ۲۰۲۱ به میانگین ۶۹ دلار در هر تراکنش رسید.

از آگوست ۲۰۲۱ تا فوریه ۲۰۲۲، کارمزد گس اتریوم هیچ‌گاه به کمتر از ۲۰ دلار در هر انتقال نرسید. در ۱ می ۲۰۲۲، به لطف محبوبیت‌ NFTها، متوسط ​​کارمزد شبکه به ۱۹۶ دلار در هر انتقال افزایش یافت.

منبع: news.bitcoin.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا