دشواری شبکه بیت‌کوین در بحبوحه نوسانات قیمت بازار رکورد تاریخی جدیدی ثبت کرد

دشواری شبکه بیت‌کوین در بحبوحه نوسانات قیمت بازار رکورد تاریخی جدیدی ثبت کردگزارش مجله کوین‌گراف به نقل از کوین‌تلگراف؛ داده‌های BTC.com نشان می‌دهد که شبکه بیت‌کوین رقم سختی استخراج جدیدی را به میزان ۲۶٫۶۴۳ تریلیون دلار با میانگین نرخ هش ۱۹۰٫۷۱ اگزاهش در ثانیه ثبت کرده است. این رقم نشانه از حمایت قوی جامعه بیت‌کوین با وجود بازار نزولی کنونی دارد.

دشواری شبکه بیت‌کوین برحسب قدرت محاسباتی کلی شبکه برآورد می‌شود. قدرت محاسباتی کلی شبکه به دشواری در تائید تراکنش‌ها و استخراج بیت‌کوین مرتبط است. طبق داده‌های Blockchain.com، دشواری شبکه بیت‌کوین از ماه می تا جولای ۲۰۲۱ به دلایل زیادی از جمله ممنوعیت استخراج چین کاهش یافته بود. (عکس دوم تاریخچه دشواری شبکه بیت‌کوین را نشان می‌دهد.)

اما پس از آنکه ماینرهای آواره چینی فعالیت خود را به کشورهای دیگر منتقل کردند، میزان دشواری شبکه از ماه آگوست بهبود چشمگیری یافت. در نتیجه روز ۲۲ ژانویه ۲۰۲۲، دشواری شبکه بیت‌کوین به ATH جدید در ۲۶٫۷۰ تریلیون رسید. BTC.com پیش‌بینی می‌کند که با توجه به روند گذشته دشواری بیت‌کوین، این رقم در ۱۲ روز آینده بار دیگر به ATH جدید خواهد رسید. (عکس سوم)

در چهار روز گذشته، شرکت استخر ماینر F2Pool با استخراج ۸۸ بلاک بیت‌کوین بیشترین سهم را در هش‌ریت بیت‌کوین داشته است. پس از آن Poolin با ۷۶ بلاک قرار دارد. از دیروز میانگین کارمزد هر تراکنش به ۱٫۵۸ دلار رسید. میانگین کارمزد تراکنشها ATH خود را در آوریل ۲۰۲۱ و در رقم ۶۲٫۷۸ دلار ثبت کرده بود.

مایک مک‌گلون استراتژیست بلومبرگ معتقد است که علیرغم فشار فدرال رزرو برای  اعمال سیاست‌های مالی سختگیرانه‌تر برای رمزارزها، بیت‌کوین شانس زیادی برای برتری دارد. زیرا سرمایه‌گذاران آن ارزش بیت‌کوین را به عنوان یک اندوخته دیجیتالی تشخیص می‌دهند. او می‌گوید در شرایطی که دارایی‌های ریسک‌پذیر با عدم استقبال عموم مواجه می‌شوند، بیت‌کوین موقعیت منحصر به فردی برای عملکردی فوق‌العاده دارد.

منبع: Cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا