۵ ارز برتر برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱

5 ارز برتر برای سرمایه گذاری در سال 2021

سال گذشته یکی از بهترین سال ها برای بازار ارزهای دیجیتال بود. از شکل گرفتن پروژه های کوچک و بزرگ در این حوزه تا شنیده شدن نام بیت کوین در تمام رسانه های بین المللی، دست به دست هم داده تا حجم سرمایه قابل توجه ای به بازار ارزهای دیجیتال سرازیر کنند. با ورود این سرمایه ها بازار، ظاهر بسیار جدی تری نسبت به گذشته پیدا کرده است.

در این مقاله سعی شده تا ۵ رمزارز که نسبت به سایر موارد شرایط مناسب تری از لحاظ فاندامنتال و تکنیکال را داشته و در سایر رسانه ها و شبکه های اجتماعی از محبوبیت بیشتری در میان سرمایه گذاران برخوردار بوده را معرفی کنیم. معیار انتخاب این رمزارزها جدا از بازدهی، مقاومت در برار نوسانات بازار و پایداری آنها نیز می باشد.

۱- بیت کوین Bitcoin

اگر شما از تمامی سرمایه گذاران بزرگ ارزهای دیجیتال بپرسید که کدام ارز را بیشتر از همه برای سرمایه گذاری بلند مدت ترجیح می‌دهند، جواب همه آنها به طور قطع یک چیز خواهد بود، بیت کوین! بیت کوین نقش طلا را دنیای بلاکچین دارد. توزیع و حجم آن به شکل باورنکردنی محدود بوده و در حال حاضر یکی از مورد توجه ترین دارایی های جهان به شمار می‌آید.

ممکن است در آینده بسیاری از ارزهای دیجیتال حذف شده و یا جایگزین های بهتری برای آنها پیدا شود. اما بدیهی است تا زمانی که ارزهای دیجیتال وجود دارند، بیت کوین نیز وجود داشته و در رأس آن قرار می گیرد.

توضیحات بیشتر

۲- اتریوم Ethereum

اگر بیت کوین نقش طلا را در دنیای ارزهای دیجیتال بازی کند اتریوم حتماً نقره خواهد بود. اتریوم که ابتدا با هدف به وجود آوردن یک اینترنت غیرمتمرکز پا به دنیای رمزارزها گذاشته بود، هم اکنون به ارز دوم این بازار از لحاظ حجم و توجه بدل شده است.

شبکه این ارز با آپدیت بزرگی که در چند ماه گذشته ارائه داده بسیار بهینه تر از گذشته مشغول به کار بوده و به عقیده بسیاری از فعالان بزرگ دنیای رمزارزها قیمت آن تا رسیدن به سقف فاصله فاحشی دارد.

توضیحات بیشتر

۳- بایننس کوین Binance Coin

این رمزارز متعلق به صرافی بزرگ بایننس بوده و با در اختیار داشتن سرمایه گذارانی قدرتمند و شبکه های BEP2 و SmartChain که امکانات فوق العاده ای در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند، تبدیل به یک گزینه وسوسه برانگیز برای سرمایه گذاری شده است. گذشته از اهداف فنی که این رمزارز دنبال می کند، استرانژی های مالی پشت آن نیز کمک بسیار زیادی به رشد آن داشته است.

توضیحات بیشتر

۴- لایت کوین Litecoin

لایت کوین پس از بیت کوین قدیمی ترین رمزارز در لیست ما بشمار می رود. لایت کوین در واقع یک کپی قدرتمند از بیت کوین بوده که سعی شده در آن نواقص موجود در بیت کوین برطرف گردد. این رمزارز در گذشته رکورد قیمتی ۳۷۵ دلاری را در صرافی Bitstamp تجربه کرده و به عقیده اکثر تحلیلگران پتانسیل رسیدن به آن رکورد قیمتی و حتی فراتر از آن نیز وجود دارد.

توضیخات بیشتر

۵- چین لینک Chain Link

شاید در میان تمامی پرژه های باز دنیای ارزهای دیجیتال چین لینک یک گزینه متفاوت باشد. این پروژه با اهداف فنی و کاربردی و همچنین تیم قدرتمند خود در حال حاضر روی شبکه اتریوم فعالیت دارد و تنها ارز دیجیتالی بوده که قبل از شروع فعالیت خود و حتی راه اندازی شبکه اختصاصی‌اش موفق شده به لیست ده رمزارز برتر از لحاظ حجم بازار دست یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *