از دست رفتن حمایت روانی بیت کوین یکی از دلایل افت قیمت اخیر!

اختصاصی کوین گراف، پس از اصلاح ناگهانی قیمت بیت کوین در هفته گذشته، بازار این ارز دیجیتال کاملا خرسی شده است. این باعث شد قیمت مهمترین ارز دیجیتال تنها در یک ساعت بیست درصد کاهش یابد.

قابل به ذکر است که، در یکشنبه گذشته سطح رویایی ۶۰۰۰۰ از دست رفت و خریداران مجبور به حمایت از ۵۵۰۰۰ دلار شدند. همچنین ارزش بازار یک تریلیون دلاری هم از دست رفت و دامیننس بیت کوین به زیر ۵۰ درصد رسید.اما در روز جمعه با افزایش فشار فروش بیت کوین تسلیم شد و به زیر حمایت روانی مهم ۵۰۰۰۰ دلار سقوط کرد.

همچنین اتر هم که ساعاتی پیش از این اصلاح به قله تاریخی ۲۶۴۱ دلار دست یافته بود از این فشار فروش در امان نبود و دچار اصلاح شد. افت قیمت این دو رمزارز مهم، افت قیمت سایر آلت کوین ها را نیز در پی داشت.

تسویه زیاد، داغ شدن بازار فیوچرز، سقوط کیمچی پرمیوم، فروش شدید توسط نهنگ ها و نگرانی از طرح مالیاتی بایدن عوامل موثر بر این واقعه بوده اند.

افت بیت کوین، پایان راه نیست!!!

با از دست رفتن حرکت صعودی بیت کوین اظهار نظرهای مختلفی در این زمینه مطرح شده است. پلن بی معتقد است افت به زیر ۵۰ هزار دلار به معنای پایان رالی صعودی بیت کوین نیست.این تحلیلگر با اشاره به اینکه هیچ صعودی در یک خط مستقیم رخ نمی دهد در توئیت خود اعلام کرده است:

بیت کوین ۶ ماه متوالی است که در حال بالارفتن است. به نظر می آید این افت میانه راه باشد که در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ هم شاهد آن بوده ایم.

یکی از کارشناسان اگزوآلفا هم معتقد است دلایلی برای خوش بین بودن وجود دارد. او گفته است این نوع پولبک در بازار کاملا سالم است چون زمینه را برای رشد پایدار قیمت فراهم می کند.

ادامه افزایش کارمزد تراکنش های بیت کوین!

تاریخ دوباره در حال تکرار شدن است و نرخ کارمزد تراکنش های بیت کوین به قله تاریخی ثبت شده در سال ۲۰۱۷ نزدیک شده است.

داده های بلاکچیر نشان می دهد میانگین هزینه یک تراکنش بیت کوین به ۵۸ دلار رسیده است. این رقم تا رسیدن به رکورد ۶۲ دلار که در دسامبر ۲۰۱۷ ثبت شده فاصله زیادی ندارد.

این افزایش نرخ کارمزد با کاهش شدید هش ریت این شبکه همزمان شده است. طبق گزارش ها افت هش ریت ناشی از قطعی برق در تاسیسات ماینینگ ژین ژیانگ در چین بوده است.

منبع: cointelegraph.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *