ورود Standard Chartered Bank به متاورس؛ بانک هنگ‌کنگی با Sandbox غول صنعت متاورس اعلام همکاری کرد!

ورود Standard Chartered Bank به متاورس؛ بانک هنگ‌کنگی با Sandbox غول صنعت متاورس اعلام همکاری کرد!

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از نیوز.بیت‌کوین؛ بانکStandard Chartered  جدیدترین بانک بزرگی است که با خرید زمین متاورسی به این جهان مجازی وارد شده است. این بانک زمینی مجازی در منطقه فرهنگی Mega City متاورس Sandbox خریداری کرد.

بانک Standard Chartered روز سه شنبه اعلام کرد که شرکت تابع آن، بانک Standard Chartered هنگ‌کنگ (SCBHK) با Sandbox، برای ایجاد یک تجربه متاورسی شریک شده است. این ابتکار توسط بخش فناوری و بازوی سرمایه‌گذاری بانک به نام SC Ventures انجام گرفت.

بانک Standard Chartered یک بانک جهانی پیشرو با ۸۵,۰۰۰ کارمند است که در ۱۵۰ بازار سراسر جهان به مشتریان خدمات ارائه می دهد. این بانک در سراسر جهان ۷۷۶ شعبه دارد.

در متن این خبر آمده است: «بانک SCBHK مشتریان، شرکا، کارکنان و جامعه فناوری خود را به کار می‌گیرد تا در این فضای جدید و هیجان‌انگیز فرصت‌ها و تجربیات جدیدی ایجاد کند».

الکس منسون، رئیس SC Ventures، اظهار داشت: « ما در چند سال گذشته مشغول ساخت مدل‌های تجاری مختلف در ارزدیجیتال بوده‌ایم و ظهور متاورس را نقطه عطفی در تکامل Web3.0 می‌دانیم».

دیگر بانک‌ها و شرکت‌های خدمات مالی بزرگ که وارد متاورس شده‌اند عبارتند از: JPMorgan، HSBC و fidelity Investments. بانک HSBC نیز در متاورس Sandbox سرمایه‌گذاری کرده‌اند، اما JPMorgan و Fidelity در Decentraland زمین متاورسی خریده‌اند.

انتظار می‌رود که متاورس در آینده به قدر قابل توجهی رشد کند. ماه گذشته، Citi پیش‌بینی کرد که متاورس می‌تواند تا سال ۲۰۳۰ به یک سرمایه‌گذاری ۱۳ تریلیون دلاری، با ۵ میلیارد کاربر تبدیل شود. بانک‌های سرمایه‌گذاری جهانی گلدمن ساکس و مورگان استنلی هر دو معتقدند که متاورس تا ۸ تریلیون دلار رشد خواهد کرد.

منبع: news.bitcoin.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا