بلیط‌های NFT مسابقات ورزشی را متحول خواهند کرد!

بلیط‌های NFT مسابقات ورزشی را متحول خواهند کرد!

سیستم سنتی فروش بلیط مدتها است که جز استفاده از بارکد‌های دیجیتال، نوآوری دیگه‌ای نداشته است. مثل سایر سیستم‌های سنتی، این سیستم هم به نوبه خود مشکلات زیاد و راه‌های بسیاری برای تقلب دارد. سازماندهی رویداد‌های ورزشی با محصولات فناوری بلاکچین و NFT راهی مناسب برای مبارزه با تقلب است.

در ماه می، مسابقال فینال لیگ قهرمانان یوفا در پاریس بخاطر فروش بلیط‌های تقلبی به درگیری بین هواداران و مقامات منجر شد. از آن زمان استفاده از NFTها و فناوری بلاکچین برای حل مشکلات فروش بلیط به روش سنتی به یکی از موضوعات داغ رویداد‌های ورزشی تبدیل شده است.

ما در این مطلب موارد استفاده از فناوری NFT در رویداد‌های ورزشی را بطور خلاصه برای شما شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

حذف کلاهبرداری در فروش بلیط

فناوری NFT زیرساخت لازم برای تائید صحت بلیط‌ها را بخوبی ارائه می‌کند. ماهیت تغییرناپذیر فناوری بلاکچین امکان جعل NFTها را از بین برده و تاریخچه کامل مبادلات بلیط را ثبت می‌کند. کاهش تقلب یک امتیاز قابل توجه برای حمایت از مصرف‌کننده و درآمد صنعت است.

استفاده از ماهیت تغییرناپذیر NFT

با استفاده از فناوری NFT می‌توان امکانات جدیدی برای مخاطبان مسابقات ورزشی ایجاد کرد که تا امروز زیرساخت‌های آن وجود نداشته است. بطور مثال، بلیط‌ها می‌توانند مانند گذرنامه‌هایی برای طرفداران طراحی شوند که توانایی بروزرسانی دارند و امکان دریافت جایزه، ایردراپ، دسترسی به محصولات انحصاری و کوپن‌های رایگان غذا و نوشیدنی را در رویداد‌های ورزشی برای طرفداران ایجاد می‌کنند.

منبع: coindesk.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا