عوامل مهم افزایش و کاهش ناگهانی قیمت بیت کوین

عوامل مهم افزایش و کاهش ناگهانی قیمت بیت کوینبرخی از تحلیلگران بازار ارزدیجیتال ادعا می‌کنند که شوک‌های اقتصاد جهانی بر قیمت بیت کوین تاثیری ندارند. این افراد بیت‌کوین را به چشم یک سرمایه‌گذاری کاملاً مطمئن و محافظی در برابر تورم می‌بینند. اما شواهد چیز دیگری می‌گوید. مقالات خبری بی‌شماری وجود دارند که نشان می‌دهند عواملی مانند شوک‌های بازار و دیگر مسائلی که تاثیری بر محصولات معمول اقتصادی ندارند، بر روند بیت‌کوین موثر هستند.

ما در این مطلب قصد داریم به طور خلاصه چند عامل مهم که باعث کاهش یا افزایش قیمت بیت‌کوین می‌شوند را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

۱- نوسانات بازارهای جهانی

بازار رمزارز اغلب همزمان با بازارهای جهانی سقوط می‌کند. در زمان همه‌گیری کرونا، و رکود فعلی اقتصادی در نتیجه جنگ روسیه و اوکراین، بیت‌کوین به همراه سایر بازارهای جهانی دچار افت قیمت شد. بیت‌کوین حتی به تعطیلات آخر هفته هم واکنش نشان می‌دهد، زیرا فعالیت سرمایه‌گذاران کاهش می‌یابد و در صورت بروز مشکل، مقاومت کمتری وجود دارد.

۲- قوانین نظارتی بین‌المللی

اخبار مثبت یا منفی نظارت جهانی، تأثیر زیادی بر قیمت بیت کوین دارند. قوانین نظارتی دسترسی مردم به بازارها و محصولات شرکت‌های فناوری، استخراج رمزارز و … را تعیین می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهند که تا به امروز، دو کشوری که بیشترین تأثیر را بر قیمت بیت‌کوین داشته‌اند، ایالات متحده و چین هستند.

۳- رسانه‌های اجتماعی

حضور مدیرعاملان شرکت‌های فناوری در رسانه‌های اجتماعی، مرز بین سیستم مالی سنتی و نفوذ رسانه‌های اجتماعی را از بین برد. معمولاً سرمایه‌گذاران خرد نسبت به نظرات اینفلوئنسرهای بزرگ حساس هستند. دانشمندان کره‌جنوبی در سال ۲۰۲۱ ثابت کردند که وقتی قیمت‌ها بالا است، پست‌های بیت‌کوین بیشتر و زمانی که قیمت ها پایین است، کمتر می‌شود.

منبع: Coindesk.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا