آغاز کار شبکه اصلی Terra 2.0؛ جزئیات جدید حادثه سقوط Terra منتشر شد!

آغاز کار شبکه اصلی Terra 2.0؛ جزئیات جدید حادثه سقوط Terra منتشر شد!

به گزارش کوین‌تلگراف، شبکه اصلی Terra 2.0 (Phoenix-1) امروز طبق جدول زمانی اولیه تعیین شده توسط توسعه‌گران Terra فعال شد و شروع به تولید بلاک کرد. دو کوان همچنین اطلاع داد که سرویس‌های نود عمومی، کیف‌پول‌ها و سایر ابزارات شبکه نیز به زودی فعال خواهند شد.

ابعاد جدید حادثه Terra

به گزارش کریپتوبریفینگ، تحقیقات جدید پلفترم تحلیل بلاکچین Nansen نشان می‌دهد سقوط استیبل‌کوین UST ممکن است توسط تعداد کمی از بازیکنان اصلی شبکه آغاز شده باشد. این تحقیقات شایعات حمله به شبکه Terra را رد می‌کنند.

بر اساس این گزارش هفت کیف پول اصلی در ۷ می منابع UST را از پروتکل Anchor شبکه Terra خارج کردند. سپس این وجوه با بریج Wormhole از Terra به Ethereum منتقل گردید. و در نهایت USTها با USDC در استخرهای نقدینگی مبادله شدند. فقدان نسبی نقدینگی در استخرهای UST باعث سقوط قیمت این استیبل‌کوین شد.

گزارش نانسن با این روایت مخالفت می‌کند که بی‌ثباتی UST توسط یک مهاجم ایجاد شده است. و استدلال می‌کند که می‌توانست «نتیجه تصمیم‌های سرمایه‌گذاران سازمانی» به منظور مدیریت ریسک باشد.

از هفت کیف پول شناسایی شده توسط نانسن، یکی متعلق به شرکت رمزنگاری Celsius، دو کیف‌پول میلیون دلاری نهنگی و دو کیف‌پول متعلق به دو تریدر حرفه‌ای هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا