اوکراین دریافت کمک‌های بیت‌کوین، اتریوم و تتر را آغاز کرد

اوکراین دریافت کمک‌های بیت‌کوین، اتریوم و تتر را آغاز کرد

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از کوین‌تلگراف؛ دولت اوکراین در توییتر از جامعه ارزدیجیتال درخواست کرد تا برای حمایت از غیرنظامیان و سربازان اوکراینی بودجه جمع‌آوری کنند.

در هفته اول جنگ روسیه و اوکراین، دولت اوکراین برای جمع‌آوری بودجه برای حمایت از غیرنظامیان و سربازان خود، با جامعه رمزارز در توییتر ارتباط برقرار کرد. اوکراین اکنون شروع به پذیرش بیت‌کوین، اتریوم و تتر به عنوان کمک مالی کرده است.

پس از تهدید روسیه به تصرف پایتخت اوکراین شهر کیف، دولت اوکراین از سازمان‌های بین‌المللی متعددی برای غلبه بر این تهدید قریب‌الوقوع کمک خواست. در این راستا، حساب رسمی توییتر کشور اوکراین و حساب توییتر میخائیلو فدوروف، نخست‌وزیر این کشور آدرس‌ کیف‌پولهای بیت‌کوین، اتریوم و تتر را برای دریافت کمک‌های رمزارزی را به اشتراک گذاشتند.

چند کارآفرین مشهور صنعت رمزارز مانند ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، در توییتر صحت آدرسها را زیر سوال بردند. اما سپس صحت آدرسهای دریافت کمک‌های رمزارز توسط سفیر اوکراین در آمریکا تائید شد.

در نتیجه مستقیم جنگ اوکراین و روسیه، پناهندگان غیرنظامی اوکراینی دسترسی به حساب‌های پس‌انداز فیات و کارت‌های اعتباری خود را از دست دادند. سازمان ملل متحد گزارش داد که تا ۲۶ فوریه بیش از ۱۵۰,۰۰۰ نفر از اوکراین آواره شده‌اند. یک اوکراینی که توانست به قزاقستان فرار کند، در توییتر نوشت که تنها دارایی که برای او باقی مانده، رمزارزها و NFTهای اوست.

ویتالیک بوترین سپس در توییتر حساب دریافت کمک‌های مردمی یک DAO جدید را به اشتراک گذاشت که تنها بر شهروندان اوکراینی تمرکز دارد. سازمان UkraineDAO به رهبری نادیا تولوکونیکوا یک NFT خاص از پرچم اوکراین را نیز برای کمک به مردم برای فروش گذاشت.

تصور می‌شود که رسیدگی به آدرس‌های رمزارز کمک‌های مردمی مستقیماٌ توسط دولت اوکراین انجام می‌گیرد. سازمان DAO اوکراین نیز از طریق یک NGO کمک‌های رمزارز را به اوکراینی‌ها انتقال خواهد داد.

منبع: Cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا