پیش‌نویس لایحه ارزدیجیتال ترکیه برای اجرا به مجلس ارسال شد.

ترجمه اختصاصی کوین‌گراف به نقل از کوین‌تلگراف؛ رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه تکمیل پیش‌نویس لایحه رمزارزها را تائید کرد که به زودی برای اجرا با مجلس پارلمان این کشور به اشتراک گذاشته خواهد شد. این لایحه پس از اجرا مدل اقتصادی جدیدی را اجرا خواهد کرد که به بازیابی ارزش لیر کمک خواهد کرد.

ترکیه به دنبال راه‌حل‌هایی برای جبران کاهش ارزش لیر، پول رایج ترکیه است. رئیس‌جمهور اردوغان در یک کنفرانس مطبوعاتی در استانبول، برنامه‌های خود را برای اجرای مدل اقتصادی جدید ترکیه با خبرنگاران به اشتراک گذاشت. طبق گزارش خبرگزاری محلی NTV، اردوغان اعلام کرد که لایحه رمزارزها آماده است و افزود: «این لایحه بدون معطلی برای اجرای سریع به مجلس ارسال خواهد شد.»

اردوغان درباره تورم اخیر کشور ترکیه گفت: «کاهش ارزش لیر به دلیل اشتباهات ریاضی اقتصادی اتفاق نیوفتاده و این ارز پتانسیل زیادی برای رشد دارد. ما با آگاهی به این پتانسیل لیر را به نقطه امنی هدایت خواهیم کرد.»

اردوغان قصد دارد که با معرفی قوانین جدید ارزهای دیجیتالی، ترکیه را به یکی از ۱۰ اقتصاد بزرگ جهان تبدیل کند. او در صحبت‌هاش به تورم کلی در منطقه اشاره کرد و گفت که با سازمانها و افرادی که قیمت‌ دلار را در این کشور دستکاری می‌کنند برخورد خواهد شد. او در پایان گفت: «ما از این افراد می‌خواهیم که همین الان افزایش قیمت دلار را قطع کنند.»

در روز ۲۳ نوامبر لیر یکروزه ۱۵ درصد از ارزش خود را در برابر دلار از دست داد. سقوط ارزش لیر باعث شد که بیت‌کوین در برابر لیر ترکیه به بالاترین رکورد تاریخی جدید۷۲۳,۳۲۰ لیر برسد.

منبع: cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا