شش نکته هنگام انتخاب صرافی غیرمتمرکز رمزارز

شش نکته برای انتخاب صرافی ارزدیجیتال

ترجمه اختصاصی کوین‌گراف به نقل از لایو‌بیت‌کوین‌نیوز؛ برای سرمایه‌گذاری و افزایش ثروت راه‌های بسیاری وجود دارد. در سالهای اخیر تجارت و سرمایه‌گذاری در رمزارزها به یکی از روش‌های محبوب کسب سود و افزایش دارایی تبدیل شده است. اگر شما هم یک مبتدی ارزدیجیتال هستید، ممکن است در ابتدای ورود به بازار برای انتخاب پلتفرم مناسب تجارت سردرگم شوید.

صرافی غیرمتمرکز رمزارز، پلتفرم آنلاینی است که امکان تجارت رمزارز را برای  دیگر دارایی‌ها، از جمله دارایی‌های سنتی و سایر دارایی‌های دیجیتالی فراهم می‌کنند. اما انتخاب پلتفرم مناسب برای تجارت می‌تواند مشکل باشد، زیرا نکات زیادی وجود دارد که باید در بلندمدت در نظر گرفته شوند.

اگر به‌تازگی سرمایه‌گذاری در ارزدیجیتال را آغاز کردید، در این مقاله شما شش نکته هنگام انتخاب پلتفرم صرافی ارزدیجیتال آورده شده است:

۱٫ شهرت پلتفرم:

پلتفرم‌های آنلاین زیادی برای خدمات تجارت رمزارز وجود دارند و به همین دلیل، بررسی میزان اعتبار آنها ضروری است. به طور کلی می‌توان از شهرت مشاغل، چیزهای زیادی مثل نحوه برخورد آنها با مشتریان را فهمید.

با تحقیق درباره شهرت و آوازه‌ی صرافی‌های آنلاین می‌توان فهمید که آیا پلتفرم موردنظر توان تامین خدمات مورد نیاز شما را دارد یا خیر. برای تعیین میزان اعتبار این پلتفرم، می‌توانید در اینترنت نظرات مشتریان هر پلتفرم را جستجو کنید.

۲٫ فهرست رمزارزهای یک پلتفرم:

به عنوان یک مبتدی ارزدیجیتال، احتمالاً نمی‌دانید کدام رمزارزها برای معامله مناسب هستند. بنابراین بهتر است پلتفرمی با فهرست رمزارز متنوع‌تری را انتخاب کنید.

اگر به دنبال معامله رمزارزهای با ارزش بازار کمتر می‌گردید، بهتر است به دنبال پلتفرم های کوچک‌تر باشید. اما اگر می‌خواهید سرمایه‌گذاری خود را از رمزارزهای با ارزش بازار بالاتر شروع کنید، بهتر است یک صرافی ارز دیجیتال محبوب بازار را انتخاب کنید.

اگر به دنبال صرافی ارزدیجیتالی هستید که تنوع بیشتری از دارایی های دیجیتالی را به کاربران ارائه می‌کنند، بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر از برخی از وب‌سایت‌های معتبر دیدن کنید.

۳٫ امنیت صرافی غیرمتمرکز:

برای شروع معامله در صرافی‌های ارزدیجیتال باید پول قابل توجهی واریز کنید. بنابراین اگر نمی‌خواهید به دلیل تحقیق نکردن سرمایه خود را از دست دهید، باید از امنیت صرافی مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

یک صرافی ارزدیجیتال قابل اعتماد باید دارای ویژگی‌های امنیتی باشد که از سرمایه کاربران در طول فرآیند معامله حفاظت کند. به عنوان مثال، برای محافظت از سرمایه‌گذاری‌های خود در برابر کلاهبرداران سایبری، بهتر است صرافی‌ای را انتخاب کنید که نیاز به احراز هویت دو مرحله‌ای دارد. به این ترتیب هیچ کس نمی‌تواند بدون رضایت شما به حساب شما دسترسی داشته باشد.

۴٫ رابط کاربری صرافی:

شروع تجارت در ارزدیجیتال خصوصا برای افراد مبتدی، می تواند پیچیده و گیج کننده باشد. به همین دلیل انتخاب یک صرافی غیرمتمرکز با رابط کاربری که سرمایه‌گذاری در ارزدیجیتال را برای شما آسان می‌کند، اهمیت دارد.

اگر یک صرافی رابط کاربری مناسبی برای هدایت کاربران نداشته باشد، تریدینگ برای شما چالش برانگیزتر خواهد شد. حتی ممکن است مرتکب اشتباهاتی شوید که تمام تلاش های شما را از بین ببرد.

برای جلوگیری از این امر، بهتر است یک صرافی با رابط کاربری آسان و ویژگی‌های در دسترس انتخاب کنید. برای مثال، پلتفرم‌هایی که به شما امکان استفاده از دوره‌های آزمایشی تجارت رمزارز را ارائه می کنند، برای شروع کار بسیار مناسب‌اند. بدین ترتیب شما با آزمایش پلتفرم می‌فهمید که آیا برای نیازهای تجاری شما مناسب است یا خیر.

۵٫ محدودیت‌های سپرده‌گذاری و برداشت پول:

هر کدام از صرافی‌های ارز‌دیجیتال برای سپرده‌گذاری (Deposit) و برداشت (Withdrawal) محدودیت‌های دارند. بنابراین انتخاب پلتفرمی که به شما اختیار بیشتری برای کنترل سرمایه‌تان می‌دهد، ضروری است. شما باید محدودیت برداشت و سپرده‌گذاری برای هر مشتری یک صرافی را بررسی کنید که آیا این محدودیت در آینده برای شما مشکلی ایجاد خواهد کرد یا خیر.

به عنوان مثال، اگر نیاز دارید که سرمایه خود را در مبالغ بیشتر برداشت کنید، باید به سراغ به صرافی بروید که سقف برداشت بالاتری دارد. به این ترتیب در آینده مشکلی در انتقال سود به دست آمده از معاملات نخواهید داشت.

۶٫ کارمزد تراکنش‌ها صرافی غیرمتمرکز:

هر کدام از تراکنش‌های ارزدیجیتال، بسته به نوع شبکه و صرافی، میزان مشخصی کارمزد دارند. بنابراین برای کسب بهره بیشتر از سود معاملاتی خود، باید قبل از انتخاب یک صرافی ارزدیجیتال کارمزد تراکنش‌های صرافی را در نظر بگیرید. با انجام این کار خواهید فهمید که کارمزد کدام صرافی‌ با بودجه شما مطابقت دارد.

هنگام تجارت و سرمایه‌گذاری باید به موارد بسیاری دقت کرد. در تجارت ارز‌دیجیتال یکی از این موارد انتخاب صرافی مناسب برای اهداف تجاری شماست. مبتدیان ارزدیجیتال در نظر گرفتن این ۶ نکته می‌توانند صرافی بهتری برای تجارت خود انتخاب کنند. به یاد داشته باشید با تحقیق درباره صرافی‌های مورد نظر می‌توانید از بسیاری از اشتباهات اشتباهات در بلندمدت جلوگیری کنید.

منبع: livebitcoinnews.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا