شیبا، در تلاش برای ربودن جایگاه و نفوذ دوج‌کوین!

شیبا، در تلاش برای ربودن جایگاه و نفوذ دوج‌کوین!

ترجمه اختصاصی کوین‌گراف به نقل از کریپتو‌نیوز؛ میم‌کوین داغ این روزها شیبااینو، همچنان به مسیر صعودی خود ادامه می‌دهد و حتی میم‌کوین اصلی، دوج‌کوین نیز نتوانست از حرارت سرعت رشد شیبااینو در امان بماند!

امروز تفاوت ارزش بازار شیبااینو و دوج‌کوین به ۱۵ میلیارد دلار رسید. در حال حاضر ارزش بازار SHIB حدود ۱۵٫۳ میلیارد دلار، و ارزش بازار Doge کمتر از ۳۰ میلیارد دلار است.

این دو میم‌کوین که در رتبه‌بندی CoinGecko در رتبه ۱۰ و ۱۱ قرار دارند، توانستند از دیگر توکن‌های اکوسیستم DeFi (سیستم مالی غیرمتمرکز) پیشی گیرند و حتی به رمزارزهای مهمی مانند پولکادات (DOT) و سولانا (SOL) نیز نزدیک شوند.

اگرچه این دو رمزارز در رتبه‌بندی بازار شانه‌ به شانه‌ی هم قرار دارند، اما عملکرد اخیر آنها از یکدیگر فاصله گرفته است.

در ۲۴ ساعت گذشته، SHIB بیش از ده درصد افزایش قیمت داشته و رشد ۷ روز گذشته‌ی آن بیش از ۱۲۸ درصد بوده است. در این حال DOGE در ۲۴ ساعت گذشته ۵ درصد، و در ۷ روز گذشته رشد ۴ درصدی قیمت داشت.

بیشتر بخوانید: تفاوت صرافی‌های OTC و P2P در خرید و فروش تتر!

در مقایسه با حجم بازار، این ارقام هنوز خبر از برتری SHIB بر DOGE می‌دهند. براساس داده‌های CoinGecko در روز سه‌شنبه، SHIB در ۲۴ ساعت حجم معاملات ۷٫۱۶ داشت. در حالی که DOGE در زمان مشابه تنها با حجم ۱٫۲۵ میلیارد معامله شده است. یعنی کمتر از یک پنجم SHIB.

بیشتر معاملات DOGE و SHIB در صرافی Binance انجام می‌شوند. اگر‌چه این صرافی حجم بیشتری از شیبا را نسبت به دوج‌کوین در اختیار دارد. بایننس تقریباً دارنده‌ی ۳۳ درصد از حجم کل توکن‌های شیبااینو است. پس از بایننس، بیشترین حجم SHIB در Coinbase قرار دارد، که این رقم کمی کمتر از دارایی بایننس می‌باشد.

رشد معاملات SHIB پس از یک رویداد فروش در پنج‌شنبه گذشته، و اصلاح قیمت جزئی پس از آن اتفاق افتاد.

بنا بر تحلیل درون‌ زنجیره‌ای Santiment، بزرگترین فروش تاریخی توکن SHIB در روز پنجشنبه توسط دارندگانی انجام شد که در کیف‌پول خود بین یک تا ده میلیون توکن SHIB داشتند. در این فروش به ارزش ۳۱٫۷ میلیارد دلار SHIB از کیف‌پولهای دارنده شیبا خارج شد.

پس از راه‌اندازی SHIB در اواخر سال ۲۰۲۰، اکوسیستم شیبا دو توکن جدید به نام‌های BONE و LEASH، و مجموعه توکن‌های غیرمثلی Shiboshi را به دارایی‌های خود اضافه کرد و صرافی ShibaSwap را راه‌اندازی نمود.

برخلاف میم‌کوین اصلی دوج‌کوین، کل اکوسیستم Shiba Inu بر شبکه اتریوم بنا شده، و توکن‌های شیبا را مانند توکن‌های معمول ERC-20 قابلیت مبادله و نگهداری دارند.

منبع: cryptonews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *