استخرهای مناسب ایرانیان برای استیکینگ اتریوم

از لحظه آغاز استیکینگ اتریوم برای پروژه جدید خود، سرمایه‌های فراوانی جذب پروژه شد. اعتبار این بنیاد که بر کسی پوشیده نبود، دلیل اصلی این استقبال گسترده بود. همچنین کارمزدهای سرسام‌آور شبکه اتریوم و ایجاد امیدواری به کم شدن آن پس از تکمیل پروژه نیز، سرعت شناساندن آن را به جامعه ارزدیجیتال را دوچندان کرد.

البته ناگفته نماند که استیک مستقل اتریوم دردسرهایی هم دارد. محدودیت حداقل ۳۲ واحدی و احتیاجات اولیه برای Validatorها، همه و همه باعث شد این کار مستقلاً برای هر سرمایه‌گذاری فراهم نباشد. این مسئله باعث شد سرمایه‌های خرد به سمت استخرهای استیکینگ سوق داده شود.

امروز قصد داریم ۳ مورد از بهترین و امن‌ترین استخرها برای استیکینگ اتریوم ۲٫۰ را مورد بررسی قرار دهیم. توجه داشته باشید که مهم‌ترین معیار در انتخاب این موارد، امنیت آنان برای کاربران ایرانی بوده است. با ما همراه باشید.

⚠️ هشدار: استیک رمزارزها، در واقع نوعی به امانت گذاشتن آنان نزد استخرهاست. این موضوع طبعاً دارای ریسک‌هایی برای سرمایه‌گذاران خواهد بود. مجله کوین‌گراف هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال خطرات این نوع سرمایه‌گذاری نمی‌پذیرد.

استخر راکت‌پول RocketPool.net

یکی از محبوب‌ترین استخرهای فعلی بازار RocketPool است. این استخر در کنار راحتی و میانگین سود مقبول، امکاناتی خاص برای Validatorها نیز فراهم کرده که باعث محبوبیت بیشتر آن شده است.

حداقل میزان سپرده: ۰٫۰۱ واحد اتر
میانگین APR استخر: ۴٫۰۳ درصد
حجم کل استخر: ۱۶۴،۶۰۰ واحد اتر

استخر لیدو استیکینگ Stake.Lifo.fi

استخر Lido Finance مدتی است که نقل مجلس اکثر محافل خبری شده و با رشد نقدینگی آن در بازه زمانی بسیار کوتاه، اعتماد بسیاری را به خود جلب کرده است. ناگفته نماند Lido صرفاً از Ethereum 2.0 پشتیبانی نکرده و تنوع قابل قبولی از سایر رمزارزها نیر ارائه می‌کند.

حداقل میزان سپرده: ندارد
میانگین APR استخر: ۳٫۸ درصد
حجم کل استخر: ۳۶,۴۰۰ واحد اتر

استخر بایننس استیکینگ Binance.com

استخر Binance Staking Pool تقریباً بزای همه شناخته شده است. این استخر با استفاده از اعتبار سرشار صرافی خود، توانسته گام بزرگی برای تسهیل سپرده‌گذاری اتریوم بردارد. شاید از بزرگترین مزایای استفاده از بایننس برای این امر، بتوان به تنوع سرشار و معتمد بودنش اشاره کرد.

حداقل میزان سپرده: ندارد
میانگین APR استخر: ۵٫۲ درصد
حجم کل استخر: نامعلوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا