رمزارزها در حال نابودی سیستم بانکداری سنتی هستند!

رمزارزها در حال نابودی سیستم بانکی هستند

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از کریپتو‌دیلی؛ سیستم بانکداری سنتی به پایان خود نزدیک است، زیرا بر تعاملات انسانی اتکا دارد که در بسیاری از موارد منصفانه نیستند. این سیستم با توجه به کارمزدهای گزاف و میزان کنترلی که بانک‌ها بر سپرده‌های مشتریان اعمال می‌کنند، مشخصاً به منافع مردم توجهی ندارد.

اکثر مردم فکر می‌کنند که بانک‌ها مکانی برای نگهداری پول هستند. ابزار بانکی به مردم کمک می‌کند تا قبض‌های خود را پرداخت کرده و با یکدیگر مبادله مالی داشته باشند. اما، آیا می‌دانید که بانک پس از سپرده‌گذاری، مالک قانونی آن پول است و این حق را دارد که طبق صلاحدید خود آن را خرج کند؟

بیشتر بخوانید: چهار فیلم و مستند ارزدیجیتال که ارزش دیدن دارند!

بسیاری از بانک‌ها هنوز خرید رمزارز با کارت‌های اعتباری و نقدی را ممنوع می‌دانند. بانک چند ملیتی HSBC که دومین بانک اروپا است، اعلام کرد که برای تسهیل خرید و فروش رمزارزها اقدامی نخواهد کرد. این بانک تا جایی پیش رفته که مشتریان خود را از خرید سهام شرکت Microstrategy، که بخشی عظیمی از سرمایه خود را بیت‌کوین خریداری کرده، منع می‌کند.

بانک‌هایی که تا این اندازه در امور مشتریان دخالت می‌کنند، انتخاب مناسبی برای اعتماد مشتریان نیستند. یک محیط اقتصادی رو به رشد می‌تواند آن‌ها را در آینده‌ی نه‌چندان دور از تجارت خارج کند.

بیشتر بخوانید: معرفی ۵ ابزار حیاتی برای تحلیل دقیق‌ بازار ارزدیجیتال

جای تعجب است که چگونه بانک‌ها به این مرحله مداخله در تصمیمات مشتریان رسیده‌اند. آنها سالها است که جیب مشتریان خود را برای هزینه‌های گراف خدمات بانکی خالی می‌کنند. براساس مقاله فوربز، بانک‌ها سالانه بیش از ۱۵ میلیارد دلار از هزینه‌های خدمات بانکداری درآمد دارند.

علاوه بر هزینه‌ها، مبادلات بانکی کند هستند. سرعت صنعت بانکداری در چندین دهه گذشته چندان بهبود نیافته و هنوز هم برای پرداخت‌های بزرگ یا بین‌المللی بیش از یک هفته زمان لازم است.

بانک‌ها اطلاعات خصوصی مشتریان را جمع‌آوری می‌کنند. این موضوع به آنان اجازه می‌دهد که حتی اطلاعات مردم را با شرکا و یا سایر اشخاص ثالث به اشتراک بگذارند.

راه مقابله با تمامیت‌خواهی بانکداری سنتی:

دلیل ایجاد رمزارزها، جابه‌جایی نقدینگی بدون نیاز به شخص ثالث قابل اعتماد است. بنابراین انقلاب اقتصادی بعدی که قرار است بانک‌ها را حذف کند، از سمت بیت‌کوین و دیگر رمزارزها خواهد بود.

سیستم انتقالات و خرید و فروش رمزارزها در همه ساعات در دسترس است، اما بانک‌ها در تعطیلات آخر هفته بسته هستند. تا زمانی که دارایی‌های ارزدیجیتال در یک کیف‌پول امن نگهداری ‌شوند که مالک آن کلید خصوصی را در اختیار خود دارد، می‌توانند به اندازه بانک ایمن باشند. بانک‌ها حتی برای نگهداری پول از شما هزینه دریافت می‌کنند.

بیشتر بخوانید: چگونه امنیت کیف‌پول رمزارز خود را حفظ کنیم؟

کارمزد تراکنش‌های ارزدیجیتال عموماً کارمزد گس (Gas Fee) نامیده می‌شود. این هزینه بسته به پروتکل یا بلاکچین مورد استفاده متفاوت است. هزینه‌ گس یک تراکنش حتی ممکن است کمتر از یک سنت و بسیار سریع باشد.

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های رمزارزها، جدا بودن آنها از سیستم بانکی سنتی است. امکان دستکاری سیاسی در ارزدیجیتال وجود ندارد. با این وجود که سیستم مالی فعلی در آستانه سقوط قرار دارد، رمزارزها راهی برای ذخیره ثروت فراهم می‌کنند که توسط دولت‌ها غیرقابل دسترسی است. بیت‌کوین موقعیت منحصر‌به‌فردی را با قطعیت ریاضی برای همگان به وجود می‌آورد.

منبع: Cryptodaily.co.uk

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا