قطعی ۴ ساعته سولانا ناشی از باگ در شبکه!

قطعی 4 ساعته سولانا ناشی از باگ در شبکه!

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از دی‌کریپت؛ پلتفرم بلاکچین سولانا دیروز بعدازظهر برای بیش از چهار ساعت به دلیل اشکالی که تولید بلاکچین را متوقف می‌کرد، از کار افتاده بود. صفحه رسمی توییتر Solana این خبر را گزارش کرد.

بر اساس سخنان بنیانگذار Solana، آناتولی یاکوونکو و دیگر توسعه‌گران پروژه در توییتر، این مشکل به دلیل یک باگ با ویژگی nonce اتفاق افتاد. یاکوونکو در توییتر نوشت که این موضوع «باعث شد بخشی از شبکه بلاک جدید را نامعتبر بداند و در نتیجه اجماع بلاک‌ها با اختلال مواجه شود».

بیشتر بخوانید: آشکار شدن ضعف‌های شبکه سولانا پس از حمله اخیر!

ولیدیتورهای شبکه برای راه اندازی مجدد Solana و غیرفعال کردن باگ با یکدیگر همکاری کردند و طبق گزارش صفحه رسمی Solana، در مجموع شبکه به مدت ۴ ساعت و ۱۰ دقیقه قطع بود.

سولانا در چند ماه گذشته دو بار دچار قطعی اساسی شبکه شد. سپتامبر گذشته، این شبکه پس از یک حمله هرزنامه تقریباً ۱۸ ساعت از کار افتاد. بنیاد Solana Labs در گزارشی این حادثه را یک «حمله DoS» معرفی کرد.

اخیراً در ۳۰ آوریل، پس از آن که ربات‌های مینت NFT سولانا، شبکه را با ۶ میلیون تراکنش در ثانیه غرق کردند، Solana بار دیگر از کار افتاد. متاپلکس، سازنده پروتکل NFT سولانا، برای جلوگیری از این مشکل در آینده جریمه‌ای برای سوءاستفاده از ربات NFT سولانا اعمال کرده است.

منبع:  decrypt.co

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا