استقبال از بیت‌کوین بیشتر می‌شود؛ نصب ATM بیت‌کوین در ساختمان سنای مکزیک!

گزارش مجله کوین‌گراف؛ مجلس سنای مکزیک چهاردهمین دستگاه خودپرداز بیت‌کوین کشور را در ساختمان خود نصب کرد، که نشانه از علاقه روز‌افزون مکزیک به رمزارزها دارد. این دستگاه خودپرداز روز سه‌شنبه با حمایت چندین قانونگذار از جمله میگوئل آنجل مانچرا ، رئیس گروه پارلمان حزب انقلاب دموکراتیک (PRD) نصب شد.

ایندیرا کمپیس، سناتور مکزیکی و علاقمند صریع بیت‌کوین، هیجان خود را از توسعه خودپردازهای بیت‌کوین در توییتر به اشتراک گذاشت: «برای آزادی، کثرت‌گرایی و آموزش مالی در مکزیک». براساس داده‌های ATM COIN، این کشور قبلاً ۱۳ دستگاه BTC ATM را در مکزیکو‌سیتی ، تیژوانا ، کانن ، گوادالاجارا ، کولیاکن ، سان میگوئل د کوزومل و آگواسکالیانس ثبت کرده بود.

پس از نصب دستگاه خودپرداز در ساختمان سنای مکزیک، یک گزارش خبری محلی اعلام کرد که حجم معاملات بیت‌کوین در مکزیک از حجم معاملات سیستم‌های پرداخت سنتی مانند PayPal، Visa و MasterCard پیشی گرفته است.

علاقه مردم مکزیک به رمزارزها در ماه‌های اخیر افزایش یافت. براساس آمار، در سال ۲۰۲۱ چهل درصد از شرکت‌های مکزیکی اعلام کردند که علاقمند به استفاده از بلاکچین و رمزارزها هستند. از این میزان، ۷۱ درصد تمرکز خود را بر تکنولوژی بلاکچین گذاشته‌اند.

علاوه بر این ، این اطلاعات نشان می دهد که صرافی اصلی ارزدیجیتال مکزیک Bitso، شاهد افزایش ۳۴۲ درصدی حجم معاملات در سال ۲۰۲۰ بود. این صرافی همچنین بیش از ۱ میلیون کاربر (۹۲ ٪ مکزیکی) دارد.

منبع: techyno.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا